Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Defne’de “Ekoloji Politik” Paneli Yarın

Defne’de “Ekoloji Politik” Paneli Yarın
  • 25.01.2020
  • 1.118 kez okundu

Panelistler: Prof.Dr. Üstün, Prof.Dr.Zencir

İlimiz Defne ilçesinde, yarın, doğal çevrenin korunmasının ele alınacağı bir panel düzenleniyor. Etkinlik, Harbiye yolu üzerindeki Muhasebeciler Lokali’nde saat 14.00’te başlayıp 17.00’de sona erecek. Etkinlik, Defne Halk İnsiyatifi Grubu girişimi ile düzenlenirken, iki panelist de, çevre konusundaki açıklamaları ile geçmişte gündem yaratan isimler olacak.
Panelistlerden biri, Metalürji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Beyza Üstün. Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Beyza Üstün; Türkiye’nin her yerinde tüm derelerin şirketlere teslim edilmiş durumda olduğu, derelerin kurutularak suyun artık canlılara ulaşamayacağı, ekosistemin bozularak birçok canlının öleceği, devamında sıranın bizlere geleceği şeklindeki açıklamalarıyla gündem yaratmıştı. Prof. Dr. Beyza Üstün, ayrıca Doğu Karadeniz’de HES’lerin dereleri kurutacağını, buna bağlı olarak ekosistemin bozulacağını da öne sürmüştü.
Yarınki panelin diğer panelisti ise Prof. Dr. Mehmet Zencir. Zencir, halk sağlığı alanında uzman bir bilim insanı. Zencir, Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaparken KHK ile görevden alındı. İlgi görmesi beklenen panelin moderatörlüğünü ise Antakyalı Dr. Nihat Eraslan üstlenecek. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ