Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Defne’de SODES desteği

Defne’de SODES desteği
  • 05.12.2017
  • 1.485 kez okundu

100 kadına Bilgisayar Eğitimi, Grafikerlik, Evde Bakım Kursu ile çocuklara Satranç Dersi verilecek.

Defne Kaymakamlığı, Sosyal Destek Programı (SODES) imkanlarıyla, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat ve spor alanlarındaki insan odaklı projeleri destekleyen bir programı uygulamaya koyuyor. Bu konuda bir bilgilendirme yapan Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Hatay Valiliği ile SODES desteği konusunda bir protokol imzaladıklarını duyurdu.
-BAKANLIK ONAYLADI-
Defne Kaymakamlığı’nın konuyla ilgili duyuru ve açıklaması şöyle:
“2017 Yılı SODES 1. teklif çağrı sürecinde ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşların, Belediyelerin ve STK’ların Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi’ne sunmuş oldukları projelerin Değerlendirme Komisyonu’nca incelenmesi ve değerlendirilmesi yapılmış, usul ve esasların ilgili maddeleri ve ilçelerin önceliği de dikkate alınarak başarılı olan projeler Kalkınma Bakanlığı’na sunulmuştur.
Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi’nce Kalkınma Bakanlığı’na sunulan projelerden, Defne İlçe Kaymakamlığı’nca yürütülecek olan ‘Çocuklarınız Bilinçli Ellerde Olsun’ adlı Proje’nin Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylandığı ve asil proje listesinde yer aldığı öğrenildi.”
-KADIN MERKEZİ-
Bu arada, Defne’de SODES desteğiyle ilerleyen projeler için; Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Defne İlçe Kaymakamı Nevzat Şengök, Sodes Proje Koordinasyon Birim Sorumlusu Mehmet Koca ile Defne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Yıldırım’ın da katılımları ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda Proje Sözleşmesi imzalandı.
Proje ile oluşturulacak Kadın Merkezi’nde, dezavantajlı 100 kişiye Bilgisayar İşletmenliği, Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama Kursu, Evde Çocuk Bakımı Kursu ve çocuklara da Satranç Kursları verileceği açıklandı. -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ