Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Defne’de Tehlike!

Defne’de Tehlike!
  • 25.06.2020
  • 1.085 kez okundu

Hanna Deresi kenarında korkuluk olmaması, ölümlü tehlikelere gebe…

İlimiz Defne ilçesinde, Kaymakamlık binası yanından geçen Hanna Deresi kenarında korkuluk bulunmaması, ölümlü tehlikelere gebe bir sıkıntı oluşturmakta.
Uğur Mumcu Alanı’nın hemen yanında bulunan köprüden geçen derenin etrafında güvenlik önlemi olmaması ciddi bir sorun olarak dikkati çekerken, köprünün belli bir kısmında korkuluk bulunmaması ve mevcut korkulukların çok engin olması da oluşabilecek bir faciaya adeta davetiye çıkartıyor.
Gerek Hatay Büyükşehir Belediyesi ve gerekse Defne Belediyesi yetkililerinin görmediği ya da görmezden geldiği derenin etrafının “korumalık” demirlerle çevrili olması gerekirken, bu alan kenarının yol tarafında boş bırakılması, vatandaşların dereye düşmesi ile ölümlü kazalara neden olabilecek bir tehlikenin de habercisi.
Dere çevresinde korkuluk olmadığı için, özellikle buradan geçen çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere, dikkatsiz kişilerin tehlikede olduğu ve ufak bir kayma sonucu dereye düşme ihtimalinin yüksek olduğu, bu nedenle de bahse konu alanın bir an önce korkuluklarla çevrilmesi isteniyor. –Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ