Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Defne’de teknolojisiz bir gün…

Defne’de teknolojisiz bir gün…
  • 09.06.2018
  • 2.608 kez okundu

Senenin Son Günü Kamp

Defne Koleji okul bahçesinde gerçekleşen ‘kamp’ kapsamında teknolojiden uzak bir gün geçiren ilk ve ortaokul öğrencileri, yakılan kamp ateşinin etrafında şarkılar söylediler.

2017-2018 eğitim öğretim yılını geride bırakan Defne Koleji, dolu dolu geçen bir eğitim-öğretim senesinin sonunda yine bir ilke imza attı. Kolej Yönetimi, okul bahçesinde bir günlük bir kamp programını hayata geçirdi ve öğrencilerine, teknolojiden uzak, kendileriyle baş başa kalabilecekleri bir gün hediye etti.
Yoğun geçen bir eğitim yılının son gecesinde düzenlenen kamp için değerlendirmelerde bulunan Defne Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Serdal Keskin, düzenlenen kampın amacının, çocuklarda; televizyon, internet, telefon, bilgisayar olmadan, masallar, şarkılar, yardımlaşma, dayanışma, okuma gibi duyguların ön plana çıkarılarak da yaşamın sürdürülebileceği, en iyi iletişimin yüz yüze, konuşarak kurulan iletişim olduğunu kavratmak olduğuna işaret etti.
-HER SENE-
Keskin, öğrencilerin ve velilerin bu etkinliğe çok yoğun bir katılım gösterdiklerini, bu nedenle çok mutlu olduklarını ve bu kampı bundan sonraki yıllarda geleneksel hale getirmek istediklerini de belirtti. Okul Müdürü Keskin, gösterilen bu yoğun ilgiye teşekkür ederken, “Eğitimde her yeniliğin öncüsü olan Defne Koleji, bu alanda da Antakya’da bir öncülük yapmış ve tüm eğitim camiasına, çocuklarımızı bir gün dahi olsa teknolojiden uzak, ama kendi iç dünyaları ile baş başa bırakarak öncülük etmiştir” dedi.
-3 ÖĞRETMEN-
Defne Koleji’nin üç genç Öğretmeni; Beden Eğitimi Öğretmenleri Riyat Açıkgül, Tolga Yoğun ve Müzik Öğretmeni Levent Elmas, hayata geçirdikleri ‘kamp’ düşünceleriyle Antakya’da bir ilke imza atarken, konuya ilişkin konuşan Açıkgül, şunları söyledi:
“Gelişen teknolojiyle beraber, çocuklarımız konuşmayı unuttular. Bu etkinlik ile çocuklarımıza yardımlaşmayı, birlikte bir şeyler başarabilmeyi, teknoloji olmadan da kendilerini ifade edebileceklerini öğretmeyi, teknolojisizde kaliteli zaman geçirebileceklerini öğretmek istedik. Öğrencilerimiz, birlikte bir şeyler başarabileceklerini gördüler.”
Kamp ateşinin de yakıldığı etkinlikte, öğrencilere köfte ekmek ikramı da yapıldı. -Yusuf Cemil Karaçay-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ