Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Defne’de Ulaşımda Devrim

Defne’de Ulaşımda Devrim
  • 15.02.2018
  • 2.284 kez okundu

Çevre dostu otobüslerle, Harbiye başta Defne ilçesinde modern araçlarla şehir içi toplu taşımacılığa başlandı.

Bir süredir hazırlıkları sürdürülen Defne ilçesindeki toplu taşımada ‘dönüşüm’, yeni araçların ve hattın tanıtımı ile dün uygulamaya girdi. Dünkü açılış töreni, Harbiye-Hidro tesisleri önünde yapıldı.
Dünkü tanıtım programı, ev sahibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş önderliğinde, Hatay Vali Yardımcısı Soner Işıktaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, HBB Ulaşım ve Dairesi Başkanı M. İkbal Polat, OTOKAR Türkiye Satış Direktörü Murat Tokatlı, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulkadir Teksöz Defne Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yunus Öztürk, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda şoför esnafı nın katılımı ile gerçekleşti.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, toplu taşımada dönüşüm sürecinin Defne ilçesinde başlatıldığının altını çizerek, “Diğer 14 ilçemizde de dönüşüm sürecini başlatacağız. Hazırlıklarımız sürüyor” açıklaması yaptı.
Başkan Savaş, şu bilgileri verdi:
“Proje kapsamında kooperatifleri tek çatı altında toplayarak, toplamda 24 büyük otobüs ve 21 küçük otobüs alarak şoför esnafımızı eskimiş araçlardan kurtardık. Araçların konforlu olması ve güzergâh iyileştirmesinin yapılması, daha fazla vatandaşın toplu taşıma kullanması anlamına gelir. Bu da dönüşümün maddi yönden esnafa katkı sağlayacağı anlamına gelir. Vatandaşlarımız da özel araçlarla ulaşım sağlamak yerine daha uygun fiyatlarla toplu taşımayla ulaşım ihtiyacını karşılayacaktır. Yeni toplu taşıma sistemi ile vatandaşlar sağlıklı, modern, güvenli ulaşım imkanı yakalayacak. Araçlarımız, engelli vatandaşların kullanımına da uygun. Defne ilçesinde başlattığımız bu dönüşüm süreci tüm ilçelerimizde gerçekleştirecek.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ