Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Defne’ye Beyaz Bayrak

Defne’ye  Beyaz Bayrak
  • 14.11.2019
  • 753 kez okundu

Defne Belediyesi ile Defne İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında, “Beyaz Bayrak” İşbirliği Protokolü imzalandı. Geçtiğimiz günlerde, Defne Belediye Başkanlığı ile Defne İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü adına Defne Tarım ve İlçe Müdür Vekili Hasan Akdoğan arasında imzalanan protokol kapsamında; Teknik ve hijyenik yönden gıda mevzuatında belirtilen asgari koşulların üzerinde, özel bir gayret gösteren, güvenilir ve kaliteli hizmet sağlayan işyerlerinin “Beyaz Bayrak” uygulaması kapsamında belgelendirerek taltif etmek, halka duyurmak ve böylece sektördeki diğer işletmeleri de daha iyi koşulları oluşturmaya teşvik amaçlanıyor.
Beyaz Bayrak başvurusunda bulunacak olan Gıda İşletmecilerinin, İşletme Kayıt Belgeleri ile birlikte Defne Belediyesi’ne “Beyaz Bayrak ve Sertifika Formu”nu doldurarak başvuru yapabilmeleri mümkün olacak. Defne Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkisinde olan protokolde, “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” alacak işletmelerin, oluşturulacak İnceleme Kurulu tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucunda, oybirliği ile belirleneceği, Üst Kurul tarafından değerlendirileceği ve Kurul Başkanı tarafından onaylanacağı duyuruldu.
Beyaz Bayrak verilecek işletmelerin kesinleşmesinin ardından, Beyaz Bayraklar, bu işletmelere yerel ve ulusal basın ve medya önünde törenle verilerek, tüm işletmelerin Beyaz Bayrak uygulamasına özendirilmesi ve kalitenin yükseltilmesi hedefleniyor.
Beyaz Bayrak ve Sertifika başvurusunda bulunabilecek işletmelerin; Restoran, Lokantalar, Pastaneler, Unlu Mamulleri, Diğer Gıda Üretim, Toplu Tüketim ve Satış İşletmeleri’nden oluşması gerekiyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ