Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Defne’ye Sağlık Yatırımı Sözü

Defne’ye Sağlık Yatırımı Sözü
  • 12.09.2020
  • 377 kez okundu

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Defne ilçesinin ihtiyacı olan hastane başta olmak üzere, sağlık kuruluşlarının oluşumu için çaba içinde olduklarını söyledi.

Hatay İl sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan ve beraberindeki heyet, Defne ilçesinde 2020 yılında faaliyete giren KETEM (Kanser Erken Tarama Eğitim Merkezi) binasını ve personelini ziyarette bulundular. Yapılan ziyarete, Defne İlçe Belediye Başkanı İbrahim Güzel ve Defne İlçe Sağlık Müdürü Dr. Deniz Güzelyurt da eşlik etti. İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, KETEM personeli ve hastalarla bir süre sohbet edip, bina içerisinde incelemelerde bulundu.
Hambolat, ziyaretinde şunları söyledi:
“2020 yılında Defne ilçemize kazandırdığımız ve yaklaşık iki aydır aktif faaliyette olan KETEM binamız; 1 Sorumlu Hekim, 5 Hemşire, 2 Ebe, 2 Psikolog, 2 Diyetisyen, 2 Sosyal Çalışmacı, 1 Fizyoterapist ve Sigarayı Bırakma Polikliniği başta olmak üzere, halkımıza ücretsiz hizmet vermektedir. Kanserde erken teşhisin önemli olduğunu biliyoruz ve KETEM birimlerimizde rahim ağzı, meme ve serviks kanserlerine yönelik teşhis amaçlı taramaları ücretsiz olarak yapıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun.”
Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Hambolat ve beraberindeki heyet, daha sonra yapımı devam eden Çekmece sağlık tesisi inşaatına geçtiler. Çalışmaları yerinde inceleyerek süreç hakkında bilgi alan Mustafa hambolat, bu inşaatla ilgili de şu bilgiyi verdi:
“Çekmece Mahallemizde yapımı halen devam eden bina içerisinde 1 adet 112 Acil Sağlık İstasyonu başta olmak üzere, İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binası ve Aile Sağlığı Merkezi’nden oluşan nitelikli bir tesis açmayı düşünüyoruz. Yapılan bu yatırım ve planlanan tüm yatırımların, yeni tesislerin, öncelikle Hatay ilimiz başta olmak üzere, tüm ülkeye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizler, bu millet için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ