Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

“Değerli Rektörümüze güveniyoruz”

“Değerli Rektörümüze güveniyoruz”
  • 10.03.2017
  • 1.155 kez okundu

“İskenderun Teknik Üniversitesi, hızlı bir yükseliş grafiği yakaladı” diyen YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç, her türlü bilimsel ve toplumsal çalışmaya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bir dizi ziyaret ve toplantı katılımı için Hatay’a gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ, beraberindeki yetkililer ve farklı üniversitelerin Rektörleri ile beraber İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) ziyaret etti. Üniversitenin Master Planı tanıtımının da yapıldığı ziyarette İSTE hakkında bilgi alan YÖK Başkanı Saraç, öğrencilerle ve öğretim üyeleri ile de bir araya geldi.

-Toplumsal uzlaşı-

Üniversitelerin toplumsal bir uzlaşı mertebesi olduğuna işaret eden Saraç,  İskenderun Teknik Üniversitesi’nin, Hatay özelinde, Akdeniz Bölgesi ve Türkiye için önemli bir yükseköğrenim merkezi olduğunu dile getirdi.  “Üniversitemizin yakalamış olduğu hızlı yükseliş grafiğini daha da arttıracağına canı gönülden inanıyorum” diye konuşan Saraç, “Değerli rektörümüze bu konuda güveniyoruz. Daha önce de olduğu gibi ülkemizin gelişime katkı sunacak her türlü bilimsel ve toplumsal çalışmaya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

-Rektörler birarada-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal, Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ün oluşturduğu heyeti İSTE Merkez Kampüsünde karşılayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye, öğretim üyeleri ve öğrenciler eşlik etti. İskenderun Teknik Üniversitesi’ne ait bir gelenek haline getirilen, fidan dikimi programına iştirak eden YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç ve beraberindeki heyet, Rektörlük giriş kapısı önüne fidan dikip cansuyu verdiler.

-Keyifli sohbet-

İSTE öğrencileriyle uzun süreli keyifli bir sohbet de gerçekleştiren Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki heyet, sonrasında İskenderun Teknik Üniversitesi Senato Üyeleri ile bir araya gelerek Üniversitenin gelişimi konusunda taleplere ve ihtiyaçlara ne şekilde katkı sağlanabileceği hususunda fikir alışverişinde bulundular.      Tamer Yazar

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ