Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Değiştiriyoruz, eskiye dönüyoruz…

Değiştiriyoruz, eskiye dönüyoruz…
  • 07.11.2017
  • 1.419 kez okundu

Baro Başkanı Av. Dönmez’den TEOG Eleştirisi!

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Pazar günü Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıkladığı yeni TEOG sistemiyle ilgili olarak, “Değiştiriyoruz, eskiye dönüyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Baro Başkanı Av. Dönmez’in sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmesi şöyle:
“Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, TEOG’un ardından yeni sistemi açıklamış ve ‘Bu sistemde veli ve öğrenci adresine en yakın okula yerleştirilecek. Proje okullar için tek sınav yapılacak. İsteğe bağlı bir sınav. Soruları biz hazırlıyoruz. Hepsi bulunduğu illerde yapılacak. Merkezi bir sınav, yerelde yapılacak, bütün sorular bakanlığımızca hazırlanacak. Bu sınavı haziran ayının ilk hafta sonu yapacağız’ diye konuşmuş.
Anlamış olduk değil mi neyin değiştiğini? Adalet sistemi böyle… Sağlık sistemi böyle… Dışişleri politikamız böyle… ‘Yap boz, baktın olmadı, bir daha boz’ ülkesi olmayı hak etmiyor insanlarımız. Üstüne, bugün Meclis’te Milletvekili İsmail Aydın, Anayasa’nın ilk dört maddesinin değişebileceğini söyleyivermez mi? Bir de 2019 için 2002 programı esas alınacakmış. Aynen Nisan ayındaki referandum gibi.
Değiştiririz. Baktık olmuyor, eskiye döneriz! Sahi Suudi Arabistan’ı gördünüz mü bugün…?” -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ