Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Demir Çelik Sektörü için Lisansüstü Eğitim

Demir Çelik Sektörü için  Lisansüstü Eğitim
  • 18.09.2020
  • 285 kez okundu

Büyümeye devam eden İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bünyesinde 1 yeni doktora ve 1 yeni yüksek lisans programına YÖK Başkanlığı tarafından onay verilirken, konuyla ilgili bir açıklama yapan İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci, açılan yeni lisansüstü programların önemine vurgu yaptı.

Demir çelik sektöründe ülkenin söz sahibi kentlerinden biri olan İskenderun’da, İSTE Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Doktora Programı’na öğrenci alımı yapılabilecek. Böylelikle, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü lisans eğitimini İSTE’de yapan bir öğrenci, istemesi halinde, aynı bölümde lisans eğitimi sonrası, hem yüksek lisans hem de doktora yapabilme imkânı bulabilecek.
-YÜKSEK LİSANS-
YÖK Başkanlığı’nın onay verdiği bir diğer müjdeli haberse, bir liman kenti olma özelliği bulunan İskenderun’da, Taşımacılık ve Lojistik Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde oldu.
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Programı’nda, İSTE bünyesinde, yüksek lisans programı açıldı. Bu programdaki derslerin uzaktan öğretim şeklinde yapılacak olması ise önemli bir avantaj olarak dikkat çekti.
-SEKTÖR İÇİN-
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depçi, 15 Eylül de başlayan başvuruların 23 Eylül 2020 tarihine kadar devam edeceğini ve başvuru yapmak isteyen adayların, detaylara https://iste.edu.tr/haber-merkezi/2020/07/03/1051 adresinden ulaşabileceklerini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:
“YÖK Başkanlığımızca onaylanan ve İskenderun için büyük önem arz eden 1 yeni yüksek lisans ve 1 yeni doktora programımız İskenderun’a, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Açmış olduğumuz lisansüstü programlarımız, demir çelik üretimi ve liman kenti olan İskenderun için büyük önem arz ediyor.”
-UZAKTAN ÖĞRETİM-
İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci, yapmış olduğu değerlendirmesini şöyle tamamladı:
“Liman bölgesi ve dünyanın buluşma noktası olan kıyı şehirlerimiz ile uluslararası olarak da üniversitemizi bu konuda güçlendirecek olan lisansüstü programlardan bir tanesi de, Taşımacılık ve Lojistik Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde açılmış olan Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (Tezsiz -uzaktan öğretim) Programı oldu. Bu programız da son derece önem arz ediyor ve sektörde çalışanlar için uzaktan öğretim olması önemli avantajlar sağlıyor.” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ