Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Demokrasi için sandık…

Demokrasi için sandık…
  • 15.06.2017
  • 1.328 kez okundu

CHP’de Milletvekili Ertem, kongre süreci mesajını verdi…

CHP’de kurultay mesaisi başladı. Hatay Milletvekili Birol Ertem, sağlıklı bir gelişim için delege tespitinin sandık başında belirlenmesini istiyor.
CHP Milletvekili Birol Ertem, süreçle ilgili şunları savundu:
“CHP Genel Merkezimizin üye listelerini güncellemesi ve olağan kurultay sürecini ilçelerden başlatmasıyla birlikte seçim süreci başladı. 3 Temmuz’da üye çizelgeleri askıya çıkacak. 19 Ağustos tarihinde başlayacak olan delege seçimlerinin pek çok açıdan önemi büyük. Delege seçimleri parti üyesinin en çok kırıldığı, küstürüldüğü dönemdir. Kırılan ve küstürülen bu üyeleri tekrar partiye kazandırmak çok zordur. Genel Başkan’ın seçilmesini belirleyecek olan kurultay delegelerinin tespitinde delegeler etkili olacağından; geleceğin belediye başkanlarının ve milletvekillerinin sıralamasını bu delegelerin yapacak olmasından dolayı önemi büyüktür.
Yönetmelik “Seçim, önceden duyurulan gün, yer ve saatte gizli oy ve açık sayım yöntemiyle yapılır” diyor. Tüzüğe ve yönetmeliklere uygun seçim yapmayan, kendilerine yakın olan insanları seçen başkan ve yönetimlerin kafalarında gizli planları ve gelecekte elde etmeyi düşündükleri çıkarları vardır. Durum böyle olunca partiye gerçekten hizmet etmiş insanların delege olmasının önü kesiliyor ve parti geniş tabana yayılamıyor. Seçimlere demokrasi getirmek adına her mahalleye sandık koyup mevcut üyelerin delegelere oy vermesi gerekmektedir. Sandık olmadan seçim yapıldığı zaman gerçek CHP’lilerin partiden uzaklaşmasına ve partiye küsmesine sebep oluyoruz. Onlarda ya seçimlerde sandığa gitmiyor ya da kendilerine yakın başka partiye oy veriyor bu da CHP’nin büyümesini engelliyor.
Türkiye’ye demokrasiyi getiren, her platformda demokrasiyi savunan CHP’nin yapısına uygun hareket ederek toplumda ve partide karşılığı olan en doğru ve ilkeli delegelerin tespiti için kesinlikle sandık gerekiyor. Bunu yapabildiğimiz takdirde bir sonraki yerel ve genel seçimlerin ön seçim ile olacağını düşünürsek ilkeli delegelerin belirleyeceği milletvekilleri ve belediye başkan adayları ile CHP olarak Hatay’da daha yüksek oranda oya ulaşıp başarılı olacağımızı düşünüyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ