Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Denetim var da… Denetleyen var mı?

Denetim var da… Denetleyen var mı?
  • 09.07.2020
  • 208 kez okundu

İçişleri Bakanlığı talimatı kapsamında, Hatay’da, Valilik koordinasyonunda, “Kovid-19 Tedbirleri Denetimi” yapıldı. Ancak vatandaşın bu denetimler noktasında şikayeti var!

Hatay Valiliği’nin yönetim ve koordinasyonunda 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü gerçekleşen denetimler, vatandaşları da memnun etti. İçişleri Bakanlığı’nın “Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelgesi kapsamında gerçekleşen denetimler için konuşan vatandaşlar, bu tür bir uygulamanın Ankara kararı olmadan kent içinde daha sık tekrarlanması gerektiğinin altını çizerken, şu tespitleri paylaştılar:
O.M. >> Uygulama güzel olmasına güzel de! Ankara istemiş, bizimkiler de denetlemiş! Çarşamba’yı kurtarmışız! Peki, diğer günleri ne yapacağız? Halk otobüslerinde hala maskesiz yolculuk edenlerle iç içeyiz. Yaptırımı var, ama uygulanmıyor! Ne yapalım? Bunu yapanlarla bizler mi kavga mı edelim?
H.Ö. >> Bu denetimler dün mü olmuş? Tamam da, daha dün Ulus Meydanı’nda kalabalık bir grup, masaları birleştirmiş, hem de polislerin olduğu bir noktada oturmuş, sosyal mesafesiz bir şeyler yiyordu. Fotoğraflarını çekecektim, ama sonra vazgeçtim! Hangi birisi ile uğraşacaksın ki! Polis uyarmıyor, zabıta ilgilenmiyor, herkes ‘görevimin dışında’ diyor! Ardından da ülke genelinde denetim yapıyoruz!
Y.Z >> Biz seviyoruz, iş yaparken görünmeyi! Bugün artık denetim sayılarını paylaşırız, cezaları sıralarız, yarın da kaldığımız yerden devam ederiz! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ