Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Deneyimli meclis üyesinden:

Deneyimli meclis üyesinden:
  • 22.02.2019
  • 409 kez okundu

Meclis üyesi nasıl olmalı?

Antakya Belediye Meclisi’nde bir dönem görev yapan Antakyalı İnşaat Mühendisi Eşref Taner Özkaya’nın, liste tartışmaları yaşanan bugünlerde, Belediye Meclis üyeliklerinde aranan vasıflar ile görev ve işleyişlerle ilgili açıklamaları dikkat çekici. Deneyimli Meclis üyesi Eşref Taner Özkaya’nın bu konudaki paylaşımı şöyle:
“Doğduğum, yaşadığım, vazgeçilmez bir sevda ile bağlandığım şehrim, Hatay’ım için, yereldeki en önemli görevlerden belediye meclis üyeliğini (1994-1999), sivil toplum kuruluşlarında ve iş yaşamımda elde ettiğim tecrübeyi Hatay halkı adına hizmet etmek için kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.
Bir şehri anlamak için o şehri içerden, dışardan, uzaktan ve yakından solumak gerekir. Hatay, aldığım ve verdiğim her nefeste, daima benimle olan, varlığını genlerimde hissettiğim, sevda ile bağlandığım bir şehirdir. Hatay’ın gelişmesi, kalkınması, güzelleşmesi ve dönüşmesi için belediye başkanlıkları, belediye meclis üyeliklerine aday gösterilen arkadaşlarımızın mutlak surette sıkı çalışmaları gerekmektedir.
Hatay’a ve Türkiye’nin pek çok yerine, liyakatlı ve hünerli insan eli değmelidir. Hatay’ın estetik dokunuşa ihtiyacı vardır. Belediye başkanı, şehrin aynı zamanda annesi ve babasıdır. Şehri eminidir.
Ben, Hatay’ın; sevgiye, huzura, barışa, güzelliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Hatay, çok güzel bir şehir, ama sihirli dokunuşlarla daha güzel hale gelebilir. Halkımız; fevri, erken parlayan, ama ruhuna güzellik katıldığında her şeyin karşılığını verendir.
Baktığımda, içimi aydınlatacak görüntüler görmek istiyorum. Beni ferahlatacak, psikolojimi düzeltecek manzaraların artmasını arzu ediyorum. Trafik karmaşasının olmadığı bir kentte yaşamak istiyorum. Bunlar çok mega projeler değil, ama Hatay’ı yaşanılabilir bir yer yapmak için gerekli olan şeyler. Ayrıca bir şehrin gelişmesi için sanatın çok önemli olduğunu da düşünüyorum. Sanatsal etkinlikler daha ön planda olmalı. Bu konuda önemli çalışmalar yapılmalı. Kim başkan olacaksa olsun, ama bunlara kim fırsat verecekse, bu şehir onun arkasında durmalıdır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ