Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Deniz Çakır ve Derya Alabora

Deniz Çakır ve Derya Alabora
  • 16.04.2018
  • 1.148 kez okundu

Antakya Sanhesinde

Yıllar sonra bir araya gelen iki kız kardeşin geçmişleriyle ve kendileriyle yüzleşmelerini konu alan ‘Beyaz’ isimli oyun, 9 Mayıs Çarşamba günü iki güçlü oyuncusunun eşliğinde ‘perde’ diyecek.

Derya Alabora ve Deniz Çakır’ın oynadıkları “Beyaz” adlı oyun, Antakya’da tiyatroseverlerle buluşuyor. 9 Mayıs Çarşamba 20.30’da Meclis Sanat Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan oyuna dair verilen bilgi ise şöyle:
“Kocasıyla mutsuz evliliğini sürükleyen bir kız kardeş… Uzun zaman sonra eski kasabasına dönen ablası… Ölüm döşeğindeki annelerinin başında bekleyen iki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşması… İki kız kardeş, yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı dolayısıyla tekrar bir araya gelirler. Abla, kendi hayatını anlatıp dururken, kardeşi bu durumdan çok rahatsız olur. Çünkü abla evden ayrılıp hayatını yaşarken, kardeşi tam tersi evde kalıp hayallerini yaşayamamıştır. Abla ve kardeş devamlı geçmişin muhasebesini yaparlar. Acıdan, sessiz dinginliğe doğru bir yolculuk başlar. Ertelenmiş duygular, konuşmalar yavaş yavaş aralarındaki sarsılmış bağı yeniden birbirine bağlayabilecek midir?”
-KALABALIK KADRO-
Oyunun hazırlığında emeği geçenler ise şöyle sıralanıyor:
Yazan: Emmanuelle Marie, Çeviren: Zeynep Utku, Yöneten: Özen Yula, Dekor Tasarım & Styling: Tomris Kuzu, Işık Tasarım: Yakup Çartık, Müzik: Çiğdem Erken, Asistanlar: Ferhat Işıktaş ve Yunus İmga, Işık Kumanda: Kamil Can Denizman, Dekor Sorumlusu: Turgut Güney, Aksesuar & Kostüm Sorumlusu: Ayşegül Özbay, Video Art: Pinpon Productions, Efekt Uygulama: Özgür Yaşar İşler, Efekt Kumanda: Yunus İmga, Dekor & Styling Asistanı: Selin Ölçen, Dekor Uygulama: Muhtar Pattabanoğlu, Fotoğraf: Muhsin Akgün,
Görsel Tasarım: Saydan Çelik, Oynayanlar: Derya Alabora ve Deniz Çakır.
-FRANSIZ YAZAR-
Fransız Yazar Emmanuelle Marie’nin yazdığı ve Özen Yula’nın yönettiği oyun için bir araya gelen Deniz Çakır ve Derya Alabora’nın ilk temsilleri 7 Şubat’ta gerçekleşti. Beyaz’ın biletleri satışa çıktığı andan itibaren yoğun ilgi ile karşılandı. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ