Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Derekuyu sohbeti Cumhurbaşkanına yanlış aktarıldı …

Derekuyu sohbeti Cumhurbaşkanına yanlış aktarıldı …
  • 08.03.2019
  • 582 kez okundu

Muhtarlar Derneği’nden Başkan Savaş’a destek …

Hatay Muhtarlar Derneği, düzenlediği toplantı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a destek verdiğini kamuoyuna duyurdu.
Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Başkan Savaş’ın Arsuz’un Derekuyu Mahallesi’ndeki vatandaşlarda gerçekleştirdiği, samimi ve esprili olduğunu belirttiği sohbetin farklı bir yöne çekildiğini, olumsuz algı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.
Gülcü, destek açıklamasında şunlara yer verdi: “HBB Başkanımızı Antakya Belediye Başkanlığından bugüne tanımaktayız. Önce Antakya’da sonra da Hatay’da herkese eşit mesafede hizmet ulaştırma çabası içerisinde olan ve bu uğurda gecesini gündüzüne katan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza destek olmak amacıyla halkın nabzını tutan muhtarlar olarak bu basın açıklamasını yapmayı gerekli gördük. Derekuyu’da oluşturulan yanlış algı basın açıklamamızın asıl sebebidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz. Ama bu konu Cumhurbaşkanımıza yanlış aktarıldı. Keşke videonun tamamı izletilseydi. Başkanımız Hatay’ın evladı olarak her zamanki mizahı ve şakalaşması ile konuşmuştur. Biz başkanımızı bu şekilde sevdik. Özü sözü bir olduğu için kalbinde kötülük olmadığı için sevdik.”
2009 ve 2014 yılları arasında Derekuyu Mahalle Muhtarlığı görevinde bulunmuş Yusuf Gökçe, Derekuyu halkının Başkan Savaş’ı sevdiğini vurguladı ve “Lütfü başkanımızı 2009’dan bu yana tanıyorum. O zamanki mütevazı ve samimi üslubundan hiçbir şey değişmemiştir. Olaydan sonra köylü kadınlarımızla konuştum. Kimsenin bir tepkisi bir art niyeti yok. Mahalle muhtarının o gün orada olmamasından dolayı sorunlarını hep birlikte dile getirmeye çalışmışlar. Bu da farklı anlaşılmış. Mahallemizin insanları Lütfü başkanımızı seviyor ve ziyaretlerinden de oldukça memnun. Seçim üzeri birileri malzeme arıyor. Birileri bu konuyu farklı yöne çekmeye çalışmışlar” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ