Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Destek Odası Açıldı

Destek Odası Açıldı
  • 09.12.2019
  • 175 kez okundu

N.Özkan İ.O.’daki törende, kurdeleyi, Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan kesti.

Antakya’daki ilköğretim kurumlarından Nizamettin İlkokulu’nda, Eğitim Destek Odası oluşturuldu. Oda açılışı da hafta içinde gerçekleştirildi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirilen Nizamettin Özkan İlkokulundaki Destek Eğitim Odası açılışını, İl Mili Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptı.
Açılışta konuşan İl Müdürü Karahan, “Bakanlığımızın, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitim ortamlarının iyileştirilmelerine yönelik politikaları, ilimizdeki özel eğitim hizmetlerinin planlanıp sürdürülmesindeki motivasyon ve kararlılığımızın belirlenmesinde önemli bir etkendir” dedi ve Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.
Açılışa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, Şube Müdürü Hasan Topal, okul idareci-leri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Bu arada, özel eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi hedefi kapsamında, ilimizdeki mevcut olanlara ek olarak, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında; Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hatay Nizamettin Özkan İlkokulu ve İskenderun İlçesi Şirinyurt İlkokulu’nda 3 yeni Destek Eğitim Odası ile Antakya İlçesi Ekinci Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde 3 adet yeni atölyenin hizmete sunulduğu duyuruldu. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ