Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Dev Kütüphane

Dev Kütüphane
  • 01.01.2020
  • 190 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi’ne, 11.5 dönüm alan üzerinde dev kütüphane kazandırıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi’ne (İSTE), 11,5 dönümlük alan üzerinde dev büyük bir kütüphane kazandırıldı. Açılışı da, geçtiğimiz Pazartesi günü, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun da katıldığı törenle gerçekleşti. İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kütüphanesi açılış törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Vali Rahmi Doğan yanı sıra Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkanı İzzetin Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kurdele kesimi öncesi şunları söyledi:
”Kütüphanenin bizim için çok önemli bir vasfı var. Biliyorsunuz ki bizler, kitap medeniyetinin çocuklarıyız ve bu topraklar, özellikle Cemil Meriç’i yetiştiren topraklar olması hasebiyle de, düşünce dünyası için, kitap için, önemli bir misyonu ifade eden topraklar ve inşallah bu kütüphane de nice milletvekillerinin, aydınların yetişeceğine ve insanlığa ışık saçacağını inanıyorum Hatay’ımıza, İskenderun’umuza, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.”
Konuşmasının ardından protokol üyeleri ile açılış kurdelesini kesen Bakan Kasapoğlu ve Vali Doğan, daha sonra kütüphaneyi gezdi. Kütüphane, 11.500 metrekare alana sahip. İçerisinde Cahit Arf Salonu, Fuat Sezgin Salonu, Cemil Meriç Salonu ve Aziz Sancar Salonu olmak üzere 4 adet salon yer almaktadır. 1 adet Konferans Salonu, 40 adet Bireysel Çalışma Odası, 2 adet Grup Çalışma Odası bulunan İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde 1000 öğrenci aynı anda kütüphaneden yararlanabilecek olup, öğrencilerin kullanabileceği 1 adet Açık Amfi, 2 Katlı Teras sosyal alanlarını da içermekte. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ