Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Dijital ekonomi toplantısında

Dijital ekonomi toplantısında
  • 29.03.2019
  • 462 kez okundu

Hataylı Girişimciler de var

10 yıl önce sosyal medya diye bir olayın olmadığına vurgu yapılan toplantıda, bu alanın, bugün artık binlerce sosyal medya uzmanını istihdam eden ayrı bir sektör haline geldiğinin altı çizildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi işbirliğinde düzenlenen, “Dijital Çağda Türkiye İçin Fırsatlar: Kamu Politikaları, İnovasyon ve Büyüme” Konferansı İstanbul’da yapıldı. Toplantıya, TOBB Hatay Genç Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Ali Dablan da katılırken, katılımcılara, değişen ve hızla gelişen yeni ekonomik yapı hakkında bilgi verildi.
Hatay ve diğer kentlerden gelen katılımcılara seslenen ve e-ticaret sayesinde, tuğla ve çimento ile yapılmış mağazalara ihtiyacın azaldığına dikkat çeken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu:
“Ama tuğla ve çimentodan yapılmış, geniş bir lojistik merkezleri zinciri kurmaya, tüm bunları organize edecek, yapay zeka uzmanlarına, siber güvenlik ekibine ihtiyaç var. İşte, gelişme böyle oluyor. Demek ki, dünden kalanı, düne bırakmak ve ileriye bakmak gerekiyor. Steve Jobs’un ‘Yaşamın en önemli icadı ölümdür’ dediği de bu.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ