Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Dişhekimleri acil tedaviye devam

Dişhekimleri acil tedaviye devam
  • 29.04.2021
  • 830 kez okundu

Hatay Dişhekimleri Odası, bu akşam başlayacak 18 günlük tam kapanma sürecinde, meslek mensuplarının, acil tedavi hizmetlerini yerine getireceğini duyurdu. Hatay Dişhekimleri Odası Yönetimi adına Başkan Nebil Seyfettin açıklamasında, insanlık olarak çok zor günlerden geçmekte olduğumuz hatırlatıldı ve şöyle denildi:
“Hepinizin bildiği gibi, kovid-19 olarak adlandırılan yeni tip koronavirüsün neden olduğu ve tüm dünyayı etkileyen bir salgınla 1 yıldır karşı karşıyayız. Ne yazık ki, ülkemizde vaka ve ölüm sayılarının arttığını üzülerek ve endişeyle izliyoruz. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken, birçok değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık. Onları bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.
Her zaman olduğu gibi, bir Sağlık Meslek Odası olarak, sorumluluğumuz gereği, bu kötü tablonun bir an önce değişmesi ve halkımızın tekrar normal sağlıklı günlere dönmesi için mücadele etmeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Tam kapanma uygulamasından, sağlık hizmetleri muaf olacaktır. Planlı sağlık (ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetleri dahil) taleplerinizde, sağlık kurumlarından gelen-verilen:
-Randevu Belgelerinizi,
-Randevu SMS’lerinizi,
-Randevu e-postalarını,
-Veya e-nabız sistemindeki randevu bilgilerinizi göstererek, sağlık kuruluşlarına ulaşabilirsiniz. Ülkemizde uygulanacak tam kapanma süresince, Dişhekimleri olarak bizler, özelde ve kamuda hizmet vermeye devam edeceğiz. Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde, MHRS ile alınan randevularda ve tüm acil vakalarda tedaviye devam edilecektir.
Vatandaşlarımızın, yetkililerin uyarılarına uymasını önemle rica ediyor, iletişimi ve dayanışmayı hiç aksatmadan sürdürerek, hep birlikte bu kötü günlerin üstesinden geleceğimize inanıyor, sağlıklı ve huzur dolu günler diliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ