Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Disleksi Farkındalık Paneli

Disleksi Farkındalık Paneli
  • 15.11.2019
  • 396 kez okundu

Kısa adı GGSL olan Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Topluluğu, sosyal sorumluluk kapsamında, Disleksi konusunda “Disleksi Bir Hastalık Değildir! Ben Farkındayım Sen de Ol!” isimli bir Panel ile farkındalık oluşturdu.

Ülkemizde %8 -10 oranında görülen disleksinin ne olduğunu belirtme, tıbbi ve eğitimsel tanı konusunda bilgilendirme yapmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, kurumlar arası işbirliğinde bir panel etkinliği gerçekleştirildi.
Antakya İlçe Sağlık Müdürlüğü ve MKÜ Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Topluluğu koordinatörlüğü ile Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Özel Eğitim Topluluğu ve Antakya Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğinde 1 – 7 Kasım Disleksi Farkındalık Haftası kapsamında yapılan “Disleksi Bir Hastalık Değildir! Ben Farkındayım Sen de Ol!” isimli panel, Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Panelin açılış konuşmasını, Gönüllü Genç Sağlık Liderleri Topluluğu Akademik Başkanlarından Prof. Dr. Tacettin İnandı, Panel Başkanlığı’nı ise Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doktor Öğretim Üyesi Ayşegül Şükran Öz gerçekleştirdi.
GGSL Topluluğu Akademik Danışmanlarından Prof. Dr. Hasan Hallaçeli ve Üniversitede görev yapmakta olan Akademisyenler ile üniversite öğrencilerinin katıldığı panele, Hatay Devlet Hastanesi’nde görev yapmakta olan Psikiyatrist Serkan Güneş, Antakya Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görev yapmakta olan Kurum Müdürü Seyhan Yılmaz ve Antakya Sağlıklı Hayat Merkezi’nde görev yapmakta olan Çocuk Gelişimci Melda Günderen konuşmacı olarak katılım sağladılar. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ