Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Doç. Dr. Gazi Huri’den Yeni Buluş

Doç. Dr. Gazi Huri’den Yeni Buluş
  • 14.10.2020
  • 1.439 kez okundu

Başarılarıyla sık sık bilim dünyasının dikkatini çeken hemşerimiz Doç. Dr. Gazi Huri, yeni bir buluşa daha imza attı.
Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve 2018 TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsani (GEBİP) Ödüllü bilim insanı Doç. Dr. Huri, sigaranın zararlarından birini daha gün yüzüne çıkardı.
Doç. Dr. Huri, yaptığı araştırmalar sonucunda, sigaranın omuz çevresi tendonların kanlanmasında bozulmaya neden olduğunu tespit etti.
Doç. Dr. Huri, elde ettiği bu son verinin, sigaranın kesinlikle bırakılması için önemli bir neden olduğunu ifade etti.
Doç. Dr. GAZİ Huri Kimdir ?
2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2008 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda Ortopedi Uzmanlığını aldı. 2012- 2014 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Johns Hopkins Üniversitesi Spor Cerrahisi ve Omuz Cerrahisi Kliniği’nde çalıştı. Ulusal ve Uluslararası birçok ortopedi derneği aktif üyeliği bulunan Dr. Gazi Huri, Avrupa Ortopedi Federasyonu’na (EFORT) bağlı “Federation of Orthopaedics Traniees in Europe (FORTE)” (Avrupa Genç Ortopedi Federasyonu) başkanlığını yürütmektedir.
Kendi uzmanlık alanında yaptığı çalışmalarla bir çok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüş olup çok sayıda yurt içi ve yurt dışı yayınları bulunmaktadır.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ