Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

DOĞAKA-ATSO protokol imzaladı:

DOĞAKA-ATSO protokol imzaladı:
  • 20.12.2018
  • 1.040 kez okundu

Zeytin dalı festivali…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) hazırladığı “Zeytin Dalı Festivali Yolunda” Projesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından hibeye değer bulundu ve kabul edildi. İki kurumun yetkilileri dün protokole birlikte imza attı. DOĞAKA adına Genel Sekreter Onur Yıldız, ATSO adına da Başkan Hikmet Çinçin imza atan isimler oldu. Protokol sonrası bir açıklama yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, şunları söyledi:
“Zeytin Dalı Festivali Yolunda adlı projemiz, DOĞAKA 2018 Teknik Destek Programı’na yazılarak, başarılı bulunmuştur. Projenin amacı; Hatay’a ait zenginliklerin ‘Festival’ çatısı altında doğru bir konumlandırma ve çekici bir imajla sergilenerek, yöresel kültürümüzü yeni teknolojik tanıtım ve pazarlama stratejileriyle vurgulamak, yöresel ürünlerimiz konusunda farkındalık yaratmak, sanatsal, sportif faaliyetlerle de destekleyerek bu kulvarda şehrimizi gastronomi turizminde bir çekim noktası haline getirmek amaçlarıyla, festival organizasyonu konusunda Danışmanlık Desteğinin alınmasıdır.”
Proje destek tutarının 30 bin lira olduğu bilgisini de veren ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, işleyişle ilgili olarak da şu bilgiyi verdi:
“Bu bağlamda, festival organizasyonu konusunda deneyimli 3 kişilik bir ekip, şehrimize gelerek yol haritası hazırlayacaklardır. Danışmanlık kapsamında; Festivalin hedefleri doğrultusunda, festival etkinliklerinin planlanması, festivalin tüm basın ve sosyal medya pr çalışmalarının hazırlanması, festivale katılımı planlanan ünlülerin organizasyonu için yönlendirme yapılması, yerel halkın festivale entegrasyonunun sağlanması, festival için ilimize gelen misafirlerin yeme-içme, konaklama ve şehir turu organizasyonları, festival sürecinde karşılaşılabilecek risklerin öngörülmesi ve çözüm önerilerinin sunumu, işbirliği yapılacak kurum ve kuruluşlar ile rollerinin belirlenmesi festival total bütçesi oluşturulması konularında çalışmalar yapılacaktır. Hazırlanan festival yol haritası, operasyona hazır hale gelecektir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ