Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

DOĞAKA Hibe Projesiyle

DOĞAKA Hibe Projesiyle
  • 01.08.2018
  • 982 kez okundu

Altınözü’ne Cam Seyir Terası

Altınözü ilçe merkezinde bulunan, turistik değere sahip 15 Temmuz Milli İrade Parkı Beyazdere Vadisi üzerine, Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi yapılacağı belirtildi

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve Altınözü Belediyesi işbirliği ile 2018 yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ilçeye “Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi” uygulamaya konuyor.
Seyir terası, 78m² büyüklüğünde olacak. 15 Temmuz Milli İrade Parkı’na yakın bir noktadan bir güzergâh oluşturularak Arnavut kaldırımı döşeneceği, bazı kısımlarına ise gerekli bakım ve onarım çalışması yapılarak patika yol düzenlemesi yapılacağı kaydedildi
.Kaymakam Bülent Uygur, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı kredisiyle yapılacak olan Cam Balkon Seyir Terasları Projesi ile ilgili şu bilgiyi verdi:
“Projemiz ile beraber, ilçemizin turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesine, turizm alanlarının canlandırılması ve tanıtımının desteklenmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi’nin hayata geçirilmesiyle birlikte; doğa yürüyüşü, piknik gibi birçok turizm faaliyetine müsait bir turizm altyapı oluşturacağız. Projemiz sayesinde, ilçemize turist akımı başlayacak ve ilçemizde turizm yatırımlarının önü açılacaktır. Cam Balkon Projesi; ilçemizin önemli bir turizm merkezi haline gelmesini, Hatay’ın yeni turizm enstrümanları ile zenginleşmesini ve doğal özellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yer haline gelmesini sağlayacaktır.
15 Temmuz Milli İrade Parkı’nın devam projesi olarak hayata geçirilecek Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi’yle ilçemizdeki doğal güzelliklere ulaşma imkanı da sağlanacaktır. Altınözü ilçemize turizm alanında ilk defa yatırım yapacak olan otel ve benzeri turizm işletmecilerinin ilçemize yatırım yapmalarının da bu sayede önü açılacaktır.
Türkiye’nin çeşitli illerinden Hatay merkeze gelen misafirler, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda olan Zeytin Kafe’de kahvaltı yapmayı ve cam terası görmeyi planlarının arasına dahil edecektir. Alternatif Turizm, ilçemizde turizmi geliştirecek ve ilçe halkımıza katma değer sağlayacaktır. Projemiz ile artacak turizm faaliyetleri, ilçemize gelen turist sayısında ve yatırımlarda meydana gelebilecek artışlar, çevre yörelerde benzer turizm yatırımları için de örnek oluşturacaktır.
İlçemiz turizmin geliştirilmesi, ancak bölgenin turistik değerlerinin kullanıma sunulması ile mümkündür. Bu sayede sadece turist sayısında değil, ziyaretçi profilinde de farklılıklar olacaktır. Doğal yürüyüş yollarının oluşması ile doğa gezisi yapmayı amaçlayan turistler gelmeye başlayacaktır. Değişen, gelişen ve güzelleşen Altınözü ilçemizin kültür ve turizmine renk katacak projemiz hayırlı olsun.”
Belediye Başkanı Rıfat Sarı da cam seyir terasıyla ilgili şu bilgileri verdi:
“15 Temmuz Milli İrade Parkı’nın devamı olan Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi, ilçemizde turizmin gelişmesine katkı sağlayarak yeni istihdam olanaklarını ortaya çıkacaktır. Gerek küçük yatırımcıların kendilerine ve aile bireylerine iş sağlayacak mütevazı yatırımları, gerekse ortaya çıkacak yardımcı iş alanları sayesinde ilçemizden dışarıya olan göçün önlenmesine katkı sağlayacaktır. Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi ile doğal patika yolların yapılması ve diğer doğal değerlere ulaşım sağlanması, turist akımını arttıracağından, turistlerin hizmet talebinde önemli bir artış olacaktır. Ayrıca lokanta ve kafeterya tipi hizmet birimleri de kalabalıklaşan turist sayısına paralel olarak artacaktır. Turistlerin Altınözü’ne gelip gitmeye başlaması ve gerekli alt yapının oluşmaya başlaması ile birlikte yörenin tanınırlığı artacaktır. Bu sayede yöreye olan ziyaretçi sayısında artış meydana gelecek, bu ise hizmet birimlerinin daha da artması için zemin oluşturacaktır.
Projemizin doğal bir turizm ortamına ulaşım sağlaması, çok önemli bir gelişme potansiyeli de ortaya çıkara-caktır. Yapılacak turizm yatırımlarının katkısı, turizm kültürünün gelişmesi, yatırımcıların deneyim kazanması gibi birçok olumlu etmen devreye girecektir. Altınözü Altın Zeytin Cam Seyir Teras Projesi, değişen gelişen ve güzelleşen Altınözü ilçemize hayırlı olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ