Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Doktor Olduktan Sonra Borcumu Fazlasıyla Öderim

Doktor Olduktan Sonra  Borcumu Fazlasıyla Öderim
  • 24.07.2019
  • 1.818 kez okundu

4 Yıl sonra Doktor olacak, ancak öğrenimini sürdürebilmesi için BURS’a ihtiyacı var!

Samandağlı genç bir kız, Tıp Fakültesi’nde birinci yılını geride bırakırken, bundan sonraki öğrenimini sürdürecek ekonomik imkana sahip olmadığını, ailesinin perişan durumda olduğunu kaydetti ve kendisine burs temin edecek kişi ya da kuruluşa, mesleğe atıldıktan sonra borcunu fazlasıyla ödeyebileceğini duyurdu.
Tıp Fakültesi öğrencisi genç kız, Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Nurlu’ya, yaşadıkları yoksulluğu, perişanlığı duygu yüklü sözlerle anlatırken, şunları söyledi:
“Ali Abi merhaba. İnanın çok zor durumda olmasam sizlere müracaat etmezdim. Ben, Samandağ’da, kirada ve bodrum katında çok zor koşullarda yaşayan üç çocuklu bir ailenin kızıyım. Üç kardeşiz ve üçümüz de çok zor şartlarda okumaya çalışıyoruz. Ali Abi, babam işsiz. Çok iş aradık ona, ama maalesef bulamadık. Bir sağlık sorunu da var. Babam ağır işlerde çalışamaz. Oltası var, bazen bizim için balık tutmaya gidiyor denize. Ali Abi, ben önceki yıl çok yüksek bir puanla Tıp Fakültesi’ni kazandım. Birçok özel ve devlet kurumuna burs için müracaat ettim. Fakat hepsi olumsuz çıktı. Kitap bile alabilecek param yok diye hep fotokopi çektiriyorum, ders notlarımı. Annem beni okutabilmek için saçlarını süpürge ediyor. Çocuk bakıcılığı dahil, temizlik dahil her işe gidiyor. Gece beş saat bile yatmıyor.
Ali abi, okulumu dondurmayı veya bırakmayı düşünüyordum. Bir yakın kız arkadaşım sizi önerdi bana. ‘Git’ dedi herkese yardım ediyor. Hiç pişman olmazsın. O senin sorununu çözer. Çok çaresizim. Gerçekten okumak istiyorum. Gerçekten vatanıma, milletime hizmet etmek istiyorum. Gelecekte, tıpta bilim kadını olmak gibi yüksek hayallerim var bu konuda. Sayfanızı da inceledim. Binlerce insana babalık etmişsiniz. Çok umutlandım. Ben, sadece okumak ve iyi bir doktor olmak istiyorum. İlk mesleğe atandığımda, en az iki çocuğa burs vereceğim. Söz veriyorum.
Ben, maddi imkansızlığın ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Neler çektiğimi ve nereden geldiğimi de. Ne zorluklar çektiğimi bir ben bilirim, bir annem, bir de Allah. Şu an Tıp Fakültesi’nde ikinci sınıfa gideceğim. Çok başarılıyım. İnanın Ali Abi, kitap alabilecek bir paramız bile yok. Yükseköğrenime devam edecek bir durumumuz da maalesef yok. Lütfen siz ve hayırseverleriniz bana sahip çıkın. Burs bulun. Okuluma devam edeyim. Gerekirse borcum olsun. Mesleğe atıldığımda hepsini öderim.
İnsanlığa kattığınız her şey için yürekten teşekkür ederim. Bugün belki topluma bir yardımım olamıyor. Ama gelecekte çevremdeki tüm yetimlere ve fakirlere sahip çıkacağıma söz veriyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ