Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Dolar, AKP ve MHP’lileri uyardı, ancak dinletemedi, ardından sordu:

Dolar, AKP ve MHP’lileri uyardı, ancak dinletemedi, ardından sordu:
  • 16.10.2018
  • 1.268 kez okundu

Hizmet için borçlanmayan var mı?

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Perşembe günkü Ekim dönemi toplantısında konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin, Büyükşehir’i suçlayan ve iflas iddialarında bulunan açıklamalarını, oturumu yöneten Başkan Vekili M.Ömer Dolar yanıtladı.
Dolar, verdiği yanıtında, “Bu bir hizmet borçlanmasıdır. Asfaltlanacak yolların tamamı ilçe belediye başkanlarıyla paylaşıldı. Başka yerlerde kullanılması mümkün değil” dedi. Ancak Meclis’in AKP ve MHP’li üyelerine dinletemedi.
Meclisi yöneten M.Ömer Dolar’ın, Kimyeci’nin iddialarına yanıtı özetle şöyle:
“Nisan’dan beri bu borçlanma komisyonda (meclis gündeminde). Bu kadar uzatmanın anlamı yoktur. Bu, sadece bir yetki. Zaten bu piyasa koşullarında bankalar borç dahi vermiyor.
Fen işlerindeki arkadaşlar, bu beton asfaltlama çalışması için çok ayrıntılı bir çalışma yapmışlar. Hangi ilçeye ne kadar beton asfalt gideceği, hangi cadde ve sokakların asfaltlanacağı çok açık yazılmış ve bunlar ilçe belediye başkanları ile paylaşılmış. Dolayısıyla, eğer borçlanma olur ise bu para başka yerde kullanılamaz. Sonuçta bu bir hizmet, asfaltlanan bu yollardan bütün vatandaşlar yararlanacak.
Buradaki bütün ilçe belediye başkanları gerektiği zaman hizmet için borçlanmıştır. Borçlanmayan varsa söylesin.
İflas kelimesi şık değil. Evet, bütün belediyeler borçludur. Şu an borçsuz belediye yoktur. Kaldı ki, Büyükşehir Belediyemiz yeni kuruluş ve borçla kurulmuş bir belediyedir. Genel Sekreter Yardımcımıza soralım, Büyükşehir olarak alacaktan dolayı herhangi icralık bir dosyamız var mı?”
Başkan Vekili M.Ömer Dolar’ın bu sorusuna cevaben, Genel Sekreter Yardımcısı, “Büyükşehrin icralık hiç bir dosyası yoktur. Bütün borçlar zamanında ödenmektedir” cevabını verdi ve İsmail Kimyeci’nin ‘İFLAS’ ile ilgili iddialarını bir ölçüde çürüttü, mesnetsiz olduğunu ortaya çıkardı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ