Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

‘Dört Dönemden Küçük Bir Seçki’

‘Dört Dönemden Küçük Bir Seçki’
  • 30.04.2018
  • 921 kez okundu

Resim Sergisi Bugün Turna’da…

Koridoor Contemporary Art ve Turna Sanat Galerisi işbirliği ile Antakya’da düzenlenen ”Misafir Sanatçı Programı’nın ilk konuğu olan, yurtiçinde ve yurtdışında tanınmış, Çağdaş Resim ve Heykel Sanatçısı Serkan Bayer, Soyut Sanat’a sürekli olarak getirdiği ve dört dönemden oluşan küçük eserleriyle birlikte ilk kez sunacağı son dönem eserlerini bugün saat 19:00’dan itibaren, Antakya Kışlasaray Mahallesi-İnönü Caddesi üzerindeki Turna Sanat Galerisi’nde Antakyalı sanatseverlerin görüşüne sunacak.
Dünyanın önemli sanat merkezlerinde uygulanan ve Çağdaş Sanat’ın farklı coğrafyalarda gelişimini sağlamayı amaçlayan ‘Misafir Sanatçı Programı’ (Art in Residency), Antakya’da eski yerleşimlerin merkezinde Ekmekçi Ailesi tarafından restore edilmiş bir Antakya evi olan ‘Beyt Nazira Konuk Evi’nde gerçekleşiyor. Serkan Bayer’in, bu program sırasında, bu evde ve dolayısı ile Antakya’da yaşayarak ürettiği 3 adet eseri temel alan serginin bu anlamda Antakya’da bir ilk olma özelliğini taşıdığı belirtildi.
Antakya’da açılan ilk sanat galerisi olan Turna Sanat’ın işletmecisi ve aynı zamanda bir koleksiyoner olan İlke Ekmekçi ve Ailesi, böyle bir programı Antakya’da uyguluyor olmaktan ve Serkan Bayer gibi bir sanatçının bu programın ilk konuğu olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ve bu programı sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti.
İlke Ekmekçi, Turna Sanat olarak, koleksiyonlarında Adnan Turani, Mehmet Güleryüz, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Serkan Bayer, Fevzi Karakoç, Muzaffer Akyol, Adil Ocak, Suna Özkalan, Çiğdem Buçak Telli ve Erdoğan Seçil çok gibi önemli sanatçıların bulunduğunu ve sanatseverleri sergi sonrasında da bu eserlerle buluşmak için de Turna Sanat Galerisi’ne beklediklerini bildirdi.
Serkan Bayer’in “Dört Dönemden Küçük Bir Seçki” İsimli sergisi bugün açılacak ve 7 Mayıs tarihine kadar Antakyalı sanatseverler tarafından görülebilecek. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ