Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Dörtyol İçme Suyuna

Dörtyol İçme Suyuna
  • 10.07.2021
  • 1.918 kez okundu

136 Milyon Tl Hibe

Hatay’da altyapıya ihtiyaçlı noktaların farkında olduklarını ifade eden HATSU Yönetimi, proje çalışmaları kapsamında finansman elde etme adına girişimlerinin sürdüğüne işaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İLBANK A.Ş. koordinesinde yürütülen “Türkiye’deki Mültecilere Yönelik Mali Yardım Programı (FRIT II) Belediye Projesi” kapsamında toplam 136 milyon TL’lik hibeye imza attı. FRIT II kapsamında elde edilen hibe, ‘Dörtyol İçme Suyu Şebeke Projesi’nde kullanılacak.
Ankara’da düzenlenen İLBANK ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması’na; Hatay Büyük Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fedai Yücedal, HATSU Genel Müdür Vekili Muhammed İkbal Polat, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim ve İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük imza koyarken, anlaşmaya karşılık gelen miktarın 136 milyon TL olduğu ifade edildi.
Ankara’da düzenlenen ve aralarında 15 Büyükşehir Belediyesinin bulunduğu İLBANK ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması programına; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği Delegasyonu Türkiye Başkanı ve Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut ve Dünya Bankası Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame katıldı.
ÇALIŞMA LİSTESİ
Hatay’da altyapı ihtiyacı olan noktaların farkında olduklarını ve proje çalışmaları kapsamında finansman elde etme adına girişimlerinin sürdüğüne vurgu yapan HATSU; Kumlu Atıksu Arıtma Tesisi, Hassa Akbez Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Arsuz İçme Suyu Şebeke İnşaatı, Defne Çekmece Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Hassa Aktepe İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Payas İçme Suyu Şebeke İnşaatı, Hassa Aktepe İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Samandağ Mağaracık İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebeke İnşaatı, Yayladağı Şenköy İçme Suyu Şebeke İnşaatı, Hatay’da muhtelif mahallelere ait 60 adet içme suyu deposu ve İskenderun İçme Suyu Şebeke İnşaatı projeleri için de çalışmaların devam ettiği bilgisini verdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ