Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Dostlarla…

Nabi İnal
Nabi İnal
  • 28.07.2020
  • 433 kez okundu

Toplumun nefes almasını, aydınlık günleri göreceğine olan inancını pekiştirecek, ülkenin üzerini kaplamış bulunan umutsuzluk bulutlarının kısa sürede dağılacağına, beklentiyi arttırmaya dayanak olacak olan CHP’nin 37. Olağan kurultayı geçen hafta sonu yapıldı.

Ana muhalefet partisinin, iktidara yürüyüş kurultayı olarak tanımladığı bu olağan kurultay, umutlar daha da yeşererek, beklentiler dahada artarak ve gelecek aydınlık günlere bir an evvel kavuşulacağı inancı daha da pekişmiş olarak tamamlandı.

Özelikle Y ve Z kuşaklarının beklentilerinin gözle görülür bir şekilde ön planda tutulduğu bu kurultayda, dikkat çeken bir hususta katılanların ezici bir çoğunluğunun önümüzdeki seçimlerde iktidar olunacağı inancını net bir şekilde taşıdıkları doğrultusunda olmuştur.

Ülkenin gerçek gündemine bakıldığında, vatandaşların da kurultaydan beklentilerinin bu doğrultuda olduğu yolundadır.

Zira iktidar kanadının, yanlışı yanlışla düzeltme yolundaki davranışları sonunda oy oranı gittikçe düşmekte, buna karşılık iktidara oy vermeyecek olanların oranında ise büyük bir yükseliş meydana gelmektedir.

Bu gelişmeye birde Y ve Z kuşaklarının ezici bir çoğunluğunun hiçbir şekilde iktidarı oluşturan ittifak partilerine oy vermeyecekleri yolundaki kararlılıklarını da eklersek, durumun iktidar açısından hiçte iç açıcı olmadığı anlaşılacaktır.

İşte bu ortam içerisinde ana muhalefet partisi olan CHP’nin 37. Olağan kurultayı yapıldı, iktidara gelindiğinde yapılacakları içeren 13 maddelik beyanname oy birliğiyle kabul edildi, başta genel başkan olmak üzere organ seçimleri de gerçekleştirilmek suretiyle kurultay tamamlandı.

Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığında oluşan yeni kadronun önümüzdeki seçimlerde sandıktan başarı ile çıkabilmek için mümkün olan en doğru yolda adım atacakları ve muhalefet ittifakının iktidar olacağı inancı bu kurultayla birlikte daha da pekişmiştir.

Bizimde bu inanca önemli ölçüde katıldığımızı belirtmek istiyoruz. Özelikle Y ve Z kuşağını oluşturan bireylerle yaptığımız konuşmalarda onların beklentilerini, görüşlerini ve kararlılıklarını öğrendikten sonra, hangi yıl yapılırsa yapılsın, önümüzdeki seçimlerde iktidar blokunu oluşturan partilerin azınlıkta kalacakları ve buna karşılık muhalefet blokunu oluşturan partilerin çoğunluğu sağlayacakları kanaatinin bizde daha çok oluşmasına neden olmuştur.

Seçimin sonuçlarına önemli ölçüde etkisi olacak olan Y ve Z kuşakları başta olmak üzere vatandaşın yapay gündemlere itibar etmediği gerçek gündeme inandığı ve bu gerçek gündemdeki sorunların çözümü için gereğinin yapılmasını istediği anlaşılmıştır.

İşte anamuhalefet partisinin iktidara yürüyüş kurultayı da bu anlayış ve beklenti doğrultusunda tamamlanmıştır.

İnanıyoruz ki; önümüzdeki günler kamuoyunun beklentileri doğrultusunda muhalefet kanadı doğru ve olumlu adımlar atacaktır.

Şu husus hatırdan uzak tutulmamalıdır: Umutların tükendiği yerde herşey bitmiş olur.

CHP’nin 37. olağan kurultayı toplum için bir umut olarak görülmüş ve kurultayda bu inançta olanları mahçup etmeyecek bir şekilde sonuçlanmıştır. Önümüzdeki günlerde muhalefetin iktidara yürüyüşünü dahada pekiştirecek ve sandıktan seçmenlerin vereceği oylarla başarılı bir şekilde çıkılması için gerekli olan olumlu adımların atıldığını görmek ve sonuçlarını beklemek, toplumun en büyük umududur. Bu umut ışığını söndürmeye işse hiç kimsenin hakkının olmadığını belirtmek isteriz.

37.Kurultaydaki kararlılığa göre , muhalefetin iktidarı lanet edenlerle değil, dostlarla olacaktır.

Bu nedenlerle gerçekleştirilen CHP olağan kurultayının aldığı kararların demokrasimiz açısından hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor ve aydınlık günlerin çok yakın olduğunu belirtmek istiyoruz

Nice mutlu, umutlu ve aydınlık günlere…

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ