Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

“Dr. Ahmet Aras Sahipsiz değildir”

“Dr. Ahmet Aras Sahipsiz değildir”
  • 29.09.2017
  • 1.565 kez okundu

Emek Platformu, Dr. Aras’a yönelik uygulamanın kabul edilebilir olmadığını kaydetti ve net bir mesaj verdi:

Aralarında CHP Defne İlçe Başkanı ve yöneticilerinin de bulunduğu birçok STK adına kaleme alınan basın açıklamasında, ASM Hekimi D. Ahmet Aras’ın açlık grevi yapanlara yönelik ziyareti nedeniyle meslekten men cezası ile cezalandırılmasını isteyen Kurul’a sert tepki gösterildi. Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı yapan KESK Dönem Sözcüsü Deniz Ezer, Dr. Ahmet Aras’ın yanız olmadığını, yaptığı eylemin son derece masum ve insani olduğunu kaydederek, cezayı gerektirecek hiçbir şey yapılmadığını savundu.
-KİMİN TETİKÇİSİ-
Eğitim Sen’de toplanan kalabalık bir katılımcı kitlesi önünde yapılan basın açıklamasında daha sonra şu görüşler dile getirildi:
“Ahmet Aras, daha önce Hatay Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Yürütme Kurulu Başkanlığı yapmış, şimdi ise Hatay Tabip Odası Yönetim Kurulu’nda olan ve halen SES üyesi olan aydın, demokrat bir tabip. Yukarıda belirttiğimiz açlık grevine ziyarette bulunan Eğitim Sen üye ve yöneticilerinin de olduğu birçok kişi hakkında soruşturma açılmıştır. Fakat gelinen noktada, Sağlık Bakanlığı tarafından bu açlık grevine ziyaretten dolayı, soruşturmaya dayanarak Tabip Dr. Ahmet Aras’a ‘Devlet Memurluğundan Çıkarma’ cezası istenmiştir. Soruyoruz… Bu ceza teklifini yapan Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde Görevli Mehmet Karagöz kimin tetikçiliğini yapmaktadır?
Bizleri baskı altına almaya çalışan, haklı mücadelemizden önüne geçmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı kararın alınmasında ve uygulanmasında rol alanlar, işledikleri suçlar nedeniyle bir gün mutlaka hukuk önünde hesap vereceklerdir. Ve bilinmelidir ki, hiçbir üyemiz, bu baskı ve hukuksuzluk karşısında yalnız kalmamış ve kalmayacaktır!
Ahmet Aras, halkın sevdiği ve halkın sahiplendiği bir tabip. Hepimiz biliyoruz ki, aslında cezalandırılmak istenen yalnız Ahmet Aras değildir. Cezalandırılmak istenen, halk için sağlık talebini dillendiren herkes, cezalandırılmak istenen halktır.
KESK olarak, Dr.Ahmet Aras’a, üye ve yöneticilerimize yönelik meslekten men, her türlü baskı, soruşturma ve sürgünlerin durdurulması için, çocuklarımızın ve öğrencilerimizin eğitim, sağlık hakkı için, tüm gücümüzle örgütsel ve hukuksal mücadelemizi sürdüreceğimiz bilinmelidir!”   -Gökay Gökdemir-

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ