Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Dr. Güzelmansur Doçent Oldu

Dr. Güzelmansur Doçent Oldu
  • 17.05.2018
  • 1.777 kez okundu

Gurur Verici Başarı

Hatay Devlet Hastanesi’nde yıllardan beri bilimsel ve akademik çalışmalar yaparak kariyer elde eden ilk kişi.

Hatay Devlet Hastanesi’nde Radyoloji Uzmanı olarak çalışan Antakyalı hemşerimiz Dr. İsmail Güzelmansur, YÖK’ün belirlediği kriterleri yerine getirerek “Doçent Doktor” unvanına sahip oldu. Yaptığı ulusal ve uluslararası yayın, toplantı, sempozyum ve kongrelerdeki konuşmaları ile üniversitede görev yapan bir bilim insanından daha fazla bir disiplinde çalışıp Devlet Hastanesi’nde bu unvana sahip ilk hekimlerden biri konumunda olan Doç. Dr. İsmail Güzelmansur, Üniversite bünyesinde çalışmadığı halde Antakya Devlet Hastanesi’nde uzun yıllar bilimsel ve akademik çalışmalar yaparak bu unvana sahip ilk hekim onuruna sahip oldu.
Dr. Güzelmansur kimdir?…
Dr. Güzelmansur, 1970 yılında Antakya Serinyol’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. 1993’te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bugünkü adıyla, S.B. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde 2001 yılında uzmanlık eğitimini almış olup, Nisan 2018 tarihinden itibaren Doçentlik unvanını kullanmaktadır.
Antakyalı hekim Dr. İsmail Güzelmansur; Girişimsel Radyoloji ve Gebe Ultrasonu üzerine yoğunlaşmış olup, Radyoloji Bölümü’nde özellikli bölümler üzerinde çalışmakta. Gebe Ultrasonu ve Girişimsel Radyoloji konusunda kongre ve sempozyumlara defalarca konuşmacı olarak davet edilen Güzelmansur, ülkemizde bu konuda söz sahibi nadir uzmanlar arasında bulunuyor. Doç. Dr. Güzelmansur, Üniversitede Öğretim Üyesi olamamasına rağmen, üniversite dışından yayınlarını gerçekleştirdi ve alanında en yetkili uzmanlar arasında yer almayı başardı
Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 2011 yılından itibaren Girişimsel Radyoloji bölümünde haftanın belirli günlerinde çalışan Güzelmansur, halen Hatay Devlet Hastanesi’nde Girişimsel Radyoloji ve Varis Polikliniği Sorumlu Hekimi olarak çalışmaktadır.
Ana rahminde bebeğin daha ilk aylarda sakatlık teşhisini ultrasonongrafi cihazı ile konulabilmekte, ancak bu kadar erken dönemde teşhiş koymak uzmanlık gerektirmektedir. Dr. Güzelmansur, bu konuda uzmanlaşan nadir hekimler arasında olup, ana rahminde sakatlık teşhisi konundan hayatını adamıştır. Dr. Güzelmansur’un hedefi hiçbir annenin hiçbir sakat bebek doğurmaması için gece gündüz çalışmaktadır.
Dr. Güzelmansur, 1970 yılında Antakya Serinyol’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı.1993’te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bugünkü adıyla S.B. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümünde 2001 yılında uzmanlık eğitimini almış olup, Nisan 2018 tarihinden itibaren Doçentlik unvanını kullanmaktadır. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ