Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Dr. Nazik, Defne’de çocuklara yönelik sosyal tesisler istedi

Dr. Nazik, Defne’de çocuklara yönelik sosyal tesisler istedi
  • 22.03.2019
  • Dr. Nazik, Defne’de çocuklara yönelik sosyal tesisler istedi için yorumlar kapalı
  • 418 kez okundu

Defneli Aile Sağlık Merkezi Hekimi Dr. Sadık Nazik, ikamet ettiği ilçesinde, çocuklara yönelik sosyal sportif tesisler oluşturulması gerektiğini savunuyor. Zaman zaman sosyal medyada, ilçe gelişimine yönelik güzel yazıları çıkan Dr. Sadık Nazik’in son açıklaması ve mesajı şöyle:
“Defne Belediyesi’nin en iyi yaptığı iş, yazın çocuklar için yapılan ücretsiz yüzme, satranç, gitar, saz, resim kursları ve çeşitli etkinliklerdi. Sosyal belediyecilik kapsamında, en kıymetlilerimiz olan çocuklar, eğitim dönemi boyunca çok çalışıyor ve yoruluyorlar. Gelişen teknoloji, bilgisayar, cep telefonları ve vahşi kapitalist düzen çocuklarımızı yalnızlaştırmakta, onları birer makine konumuna sokmaktadır. Yazın ise eğlenmek, öğrenmek onların hakkı.
Defne Belediyesi, Dursunlu Yüzme Havuzu’nda, iki grup halinde ücretsiz yüzme kursu veriyordu. Fakat bu imkanlardan az sayıda mahalle faydalanabilmekte, diğerlerine mesafe çok uzak gelmektedir. Adana-Seyhan Belediyesi, 9 ayrı noktaya portatif yüzme havuzu kurmuş, bunun için de okulları kullanmış. Defne’de de Harbiye, Çekmece, Tavla, Subaşı ve Gümüşgöze-Yeşilpınar Mahallelerindeki okullara Milli Eğitim ile bağlantı kurularak bu tesisler kurulabilir. Adana-Çukurova Belediyesi de kurduğu 3 su oyun parkı ile çocukların eğlenmesini sağlamış. Defne’de; Harbiye, Çekmece ve Sümerler Mahallelerine bu su oyun parkları kurulabilir.
Keşke yaşadığım bölgelerdeki; Antakya, Defne ve Samandağ Belediyeleri başta olmak üzere, tüm belediyeler, bunları kendi mahallelerine ücretsiz hizmet verecek şekilde oluşturabilse.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ