Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Dr.Parlar’dan son gelişmelerle ilgili yorum:

Dr.Parlar’dan son gelişmelerle ilgili yorum:
  • 08.02.2020
  • 747 kez okundu

Onlar için yolun sonu, halk için başlangıcı!

CHP İl Başkan Adayı Hasan Ramiz Parlar; Ülkemizde yaşanan son terör olayları, sınırda Suriye rejiminin askerimize saldırıları sonrası Şehitler, çığ felaketi, deprem felaketi ve nihayet uçak kazası sonrası oluşan gelişmeler ülke gündemini oluştururken, ülkede hala Kanal İstanbul ve Yeni Saraylar konusunun konuşulmasının ülke gerçeğiyle örtüşmediğini savundu.
CHP İl Başkan Adayı Hasan Ramiz Parlar’ın, sosyal medya paylaşımı şöyle:
“Felaketlerin ardı arkası kesilmiyor, biz hala Kanal İstanbul’u konuşuyoruz. Uçak kazasında rüzgar konuşuluyor. Uçağın neden rüzgarı arkasına alarak değil de, karşısına alarak inmediği sorgulanmıyor. Yeni havaalanı trafiği buna engel olmuş olabilir mi acaba?
Üçüncü havaalanı deniyor! İstanbul’da Atatürk Havaalanı var mı hala? Var tabi! Sadece Cumhurbaşkanı kullanıyor. Aslında bir köşesine de şöyle güzel bir saray yapsak. Dünyanın ilk ve tek, bahçesinde havaalanı olan bir sarayımız olur. Nasıl bir itibar kazanırız ama!
Ülke beşik gibi sallanıyor. Deprem için seferberlik başlatılacağına, halkın gözbebeği, kötü gün dostu Kızılay, rezil bir şekilde gözden düşürülüyor.
Yağmur yağıyor, tren yolunun altı boşalıyor. Tren kazası ve onlarca can kaybı oluyor. Kar yağıyor! Çığ felaketinde yardıma gidenler çığ altında kalıyor. Her kurumda liyakatsizlik had safhada. Önceliğimiz Kanal İstanbul, Yeni Saraylar, Libya ve Ukrayna’ya yardım. İstanbul’da ve diğer deprem bölgelerinde milyonlarca insanımızın hayatı tehlike altında, ama biz, Suriyelileri Suriye’den kurtarma derdindeyiz.
İdlip’te, en az yüz bini azılı terörist, bir milyon kişi sınırımıza dayanmış durumda. Biz Esed’i tanımayız, hala onu devirip Suriye’de kendimize göre bir rejim kurma rüyası görürüz. Milyonlarca gencimiz işsiz. Esnafımız, çiftçimiz borç batağında. Çaresizlikten topluca intihar eden aileler var, ama biz beş milyon Suriyeliyi, kendi insanımızın boğazını sıkarak topladığımız vergilerle besliyoruz. Durmak yok, yola devammış!
Yok, artık duracaksınız! Sizin için yolun sonu! Halk iktidarı için başlangıcı!”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ