Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Dualar Dünyada Barış ve Huzur İçin

Dualar Dünyada Barış ve Huzur İçin
  • 26.12.2019
  • 312 kez okundu

Ortodoks kiliselerinde Noel ayini yapıldı

Noel dolayısıyla Antakya ve İskenderun’daki Ortodoks kiliselerinde ayin düzenlendi. Antakya Ortodoks Kilisesi’ndeki ayini kilisenin ruhani lideri Jan Delüller ile rahip Dimitri Doğum yönetti. Ayinde ilahiler okundu, mumlar yakılarak dua edildi. Ayin sonunda kilise bahçesinde havai fişek gösterisi sunuldu.
Rahip Doğum, ayin sonunda yaptığı açıklamada, ayine her din ve mezhepten çok sayıda kişinin katıldığını söyledi. Noel Bayramı’nın önemini anlatan Doğum, tüm dünyaya barış, sevgi ve kardeşlik getirmesini diledi.
İskenderun Ortodoks Kilisesindeki ayinde konuşan peder Dimitri Yıldırım, Noel Bayramı’nı kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Noel Bayramı’nın tüm dünyaya barış getirmesini dileyen Yıldırım, “Özellikle Türkiyemize, devletimize, milletimize huzur, barış, bolluk, kardeşlik, mutluluk getirmesini dilerim” dedi.
Kilisesinin ışıklarla süslendiği ayinde mumlar yakılarak, dualar edildi. Ayine, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı ve Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven de katıldı. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ