Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Dubalardan biri KIRIK…

Dubalardan biri KIRIK…
  • 14.07.2020
  • 227 kez okundu

Diğeri ise ÇALIŞMIYOR!

Bir diğer örneği, Antakya Vakıf İşhanı’na bakan Saray Caddesi’nin trafiğe kapalı alanı içinde yer alan, ancak monte edildiği ilk günden bugüne çalıştırılamayan otomatik dubaların son örneği, Anadolu Restoran’a karşıdan bakan dar yolun hemen girişinde.

“Yirmi gün kadar oldu yapılalı, ama üçtür kırılıyor. Şu anda da kırık halde zaten. Diğeri ise yapıldığı günden bugüne çalışmadı.”
Anadolu Restoran’a karşıdan bakan dar yolun hemen girişine, belediye tarafından araç trafiğini kontrol etmek için monte edilen 2 otomatik dubaya dair konuşan bir vatandaşın eleştirisi de tavsiye de değişmiyor:
“Trafiğe kapalı Saray Caddesi’nin hemen başındaki dar yolun girişine de benzer dubalar yerleştirildi, ama orada da ne çalıştırılabildi ne de ‘neden yapıldığı’ anlaşılabildi! Bir şeyleri yapıyorlar, ama hizmetin kontrolü de kalitesi de gündem olmuyor. Yapıyorlar, ‘yaptık-oldu’ diyorlar! Ama durum ortada! Yapılanlar çalışmıyor! Bir şeyler olmamışsa, düzeltmek lazım, öylece bırakmak değil! Ama bizde durum tam tersi. Bir işe yarasın diye yapılanlardan verim alınamadığı halde, gelip kimse kontrol etmiyor. Biz ise şikayet ettiğimizle kalıyoruz ya da gün içinde kendi kendimize söylenip durmakla!”
-UKOME!-
UKOME’nin 01/07/2019 tarih ve 2019/192 kararına istinaden araç trafiğine kapatılan yol için konuşanlar, yapılan işin işçiliği konusunda şikâyetleri olduğunu ifade ederken, kırık dubanın tamir edilmesini, çalışmayan haldekinin de bir an önce değiştirilmesini bekliyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ