Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Dün “21 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü” idi

Dün “21 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü” idi
  • 22.03.2017
  • 1.136 kez okundu

Ses’in 5 isteği var…

Hatay Sağlık Emekçileri Sendikası, “21 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında, bugünün; yoksulların, ezilenlerin, dışlananların, kadın, yaşlı, çocuk, engelli, göçmen ve mülteci, LGBTİ’ler gibi dezavantajlı grupların ve onlara hizmet vermeye çalışan emekçilerin günü olduğuna vurgu yaptı.
Hatay SES açıklamasını okuyan Hatay Eşbaşkanı Özden Özgünel; sosyal adalete dayalı, insan onuruna yakışır bir sosyal hizmet ve güvenceyi hakkettiklerini söyledi, isteklerini ise 5 ana başlık halinde şöyle sıraladı:
* OHAL’in gölgesinde, KHK’lerle ihraçların yaşandığı, muhaliflerin cezaevlerine atıldığı, basın yayın kuruluşlarının kapatıldığı bu dönemde öncelikli talebimiz, tüm hukuksuz uygulamalara son verilmesi ve ihraç edilen emekçilerin görevlerine biran önce başlatılmasıdır.
* Üyelerimiz üzerindeki baskı ve soruşturmalara bir an önce son verilmelidir.
* Nitelikli hizmet üretebilmek için disiplinler arasındaki eş güdümün sağlanması, mesleki uygulama alanlarına saygı duyulması gerekmektedir.
* Çalışma koşullarının iyileştirilmesi için; iş yükünün insancıl düzenlenmesi, güvenliğin sağlanması, örgütlenme özgürlüğü, çalışma ortamının demokratikleştirilmesi, liyakata dayalı görevlendirme, emekliliğe yansıyan güvenceli ücret ve mesleki gelişim hakkı sağlanmalıdır.
* Her şeye rağmen, emeklilikte ve çalışırken insanca yaşamaya yetecek ekonomik ve sosyal haklarımız ile ilgili önerilerimizi de içeren çalışma koşullarımız, “Fiili Hizmet Zammı Yasa Tasarısı” yönündeki taleplerimizi yineliyoruz. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ