Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

e-Twinning Ödülleri Hatay’da 119 Kişiye…

e-Twinning Ödülleri Hatay’da 119 Kişiye…
  • 15.11.2019
  • 256 kez okundu

Avrupa’daki okullar için oluşturulan e-Twinning projelerinde, geride kalan 2018 yılı içerisinde ilimizde çalışma yapan Öğretmenler ödüllendirildi. Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, önceki gün e-Twinning Projesi üreten 119 Öğretmene Kalite Etiket Belgeleri’ni verdi.
Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yaptıkları çalışmalarla öğretmenlerin almış olduğu 78 Ulusal Kalite Etiketi, 36 Avrupa Kalite Etiketi ve 5 eTwinning Schools Ödülü olmak üzere, toplamda 119 eTwinning Ödülü, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın katılımlarıyla takdim edildi.
-e-Twinning nedir?-
eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk. eTwinning; iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonu’nun Öğrenme Programı’nın ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Programı olan Erasmus+’a, sıkı bir şekilde entegre edildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ