Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Eczacı Odası ile Kızılay iyi sınav verdi

Eczacı Odası ile Kızılay iyi sınav verdi
  • 18.02.2019
  • 721 kez okundu

Kök hücre ve kan bağışı kampanyası

Cana, can kattılar

Hatay Eczacılar Odası ve Hatay Kızılay Şubesi işbirliğiyle, Hatay Eczacılar Odası’nda, Öykü Yarin Yazıcı ve ihtiyaç sahibi hastalar için Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası düzenlendi. Kampanyaya her yaştan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Hatay Eczacılar Odası Başkanı Sedat Aközcan, geçtiğimiz hafta Perşembe günü Oda binasında gerçekleşen etkinlikle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Kızılay yürüttüğümüz bu kan bağışı kampanyamıza, hemşerilerimiz büyük ilgi göstererek beklentilerin üzerinde katılım sağlamasını bekliyoruz. Hemşerilerimizin, böyle kutsi ve mukaddes bir yaklaşım sergilemesinden dolayı mutluyuz ve gururluyuz. Bugün, cana can katma günü. ‘Bugün inşallah çocuğumun, hastamın ihtiyacı olan kök hücre bulunur’ diye bekleyenlerin belki de duasının kabul olacağı gün. İzmir de yaşam savaşı veren 3.5 yaşındaki çocuğumuza umut olma günü. Bu sevinci yaşamak ve yaşatmak için, hepinizi Hatay Eczacı Odası’na bekliyoruz.
Halkımızın, saygı uyandıran ve topluma karşı ahlaki fedakârlık örneği içeren böyle bir keyfiyet sergilemesinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”
Hatay Kızılay Şube Başkanı, aynı zamanda Eczacı olan Ş.Kudret Özbakış da, organizasyonun bir parçası olarak sundukları katkıdan ötürü mutlu oluklarını belirtirken şunları söyledi:
“Kan verme alışkanlığını kazandırmak, kan verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız, insanlarımızın ihtiyaç duydukları kanı bulabilmeleri. Kan bağışında bulunarak, bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuzu unutmamalıyız. Bu kampanya dolayısıyla, tüm vatandaşlarımızı Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum.
Bugün burada gerçekleştirdiğimiz çok anlamlı kan bağışıyla, kan dökülen dünyada, sizler kan bağışında bulunarak, hayat kurtarıyorsunuz. Verdiğiniz kanlarla, Hatay, hem kendi ihtiyaçlarını karşılamış hem de çevre illere destek olan bir il haline gelecektir. Türk Kızılayı adına sizleri kutluyor ve bağışlarınız için teşekkür ediyoruz.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ