Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Efsane Başkan Lütfü Savaş

Efsane Başkan Lütfü Savaş
  • 14.03.2019
  • 1.373 kez okundu

Lütfü Savaş’ın seçim gezilerindeki büyük ilgi sonrası yükselen morali, Dutdibi ve Akasya’da doruğa çıktı…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı ve CHP’nin yeniden adayı olan Lütfü Savaş’ın, gitgide yükselen temposu ile seçim gezilerinde gördüğü büyük ilgi sonrası yükselen morali, önceki gece gerçekleştirdiği Antakya Akasya Mahallesi’nde adeta doruğa çıktı.
Savaş, gittiği Akasya ile Dutdibi Mahallelerinde büyük ilgi gördü. Mahalleli, başkanına, adeta verdiği mesajı gibi SARIL’dı.
Salı günü, Antakya 500 Konutlar, Akasya ile Dutdibi Mahallelerinde toplanan halka yönelik konuşmalarda bulunan Hatay BŞB Başkanı ve CHP Adayı Lütfü Savaş’ın sözleri, sıkça, “Efsane Başkan Lütfü Savaş” sloganlarıyla kesildi.
Konuşmasında, ilimiz Hatay’ın 7-8 yıldan beri sınırdaki karmaşıklıktan etkilendiğini hatırlatan Başkan Savaş, büyük çaba sonrası kazandıkları Hatay EXPO değeri ile Hatay’ın ticaretine ve ekonomisine damga vurmak istediklerini kaydederken, tüm kışkırtmalara rağmen Hatay’ın barış ve huzur şehri olmayı sürdürdüğünü, bunda da Hatay halkının önemli payı bulunduğunu kaydetti.
Seçimi kazanması durumunda, yeni dönemde Hatay halkının zeytincilik, sütçülük, çiçekçilik gibi alanlardaki değerini ve zenginliğini ihraç ederek ilimize artı değer kazandırmak istediklerini söyleyen Lütfü Savaş, konuşmalarının sonunda, “Birbirimize sarılalım, şehrimize ve ülkemize sarılalım, finalde de 31 Mart akşamı sandıklara sarılalım” mesajı verdi.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, 31 Mart günü centilmence, huzur içinde bir seçim dileğinde bulunurken, seçmenlere hitaben de, “Sandığa giderken 5 saniye düşünün, mantığınızı ve kalbinizi dinleyin, oyunuzu öyle kullanın. Siz, 45 saniye ayırın, bizim 5 yılımız feda olsun” mesajı verdi.
Lütfü Savaş, Salı günkü açık hava toplantıları ardından da kısa mesaj olarak, “Akasya ve Dutdibi Mahallelerimizde bizleri büyük coşku ve teveccüh ile karşılayan hemşehrilerime teşekkür ederim.
Bayrağımıza, vatanımıza, birbirimize sımsıkı sarılarak 31 Mart’ta zafere erişecek, Hatay’ı hep birlikte daha ileriye taşıyacağız” dedi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ