Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Egemen Bağış Hatay’a Geldi

Egemen Bağış Hatay’a Geldi
  • 13.11.2018
  • 1.049 kez okundu

Devlet eski Bakanı Bağış, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan’la geldiği ilimizde, Altınözü’ndeki Suriyelilere ait barınma merkezi, işyerleri, atölyeler, yetimhane, spor salonu ve eğitim merkezlerini ziyaret etti.

Avrupa Birliği ve Devlet eski Bakanı Egemen Bağış ve Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan, geçtiğimiz hafta sonunda ilimize geldi ve doğruca Altınözü ilçesine giderek burada incelemelerde bulundu. Heyete; İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, İlçe Jandarma Komutanı P.Yzb. Abdi Üçkuyu, İlçe Emniyet Amiri Ali Yılmaz ve kurum amirleri erkân eşlik etti.
Bağış, Ateşyan ve beraberindeki heyet, daha sonra Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’ni ziyaret etti. İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Suriyeli misafirlere verilen hizmetler hakkında Bakan Bağış ve beraberindeki heyete bilgi verdi.
Ziyaret kapsamında ilk olarak, barınma merkezi içerisinde Suriyeli misafirlere hizmet veren işyerleri ziyaret edildi. Ardından halı dokuma atölyesi, dikiş nakış atölyesi, seramik atölyesi ve bayan kuaför kursunda incelemelerde bulunuldu.
Ziyaret boyunca Egemen Bağış, Aram Ateşyan ve beraberindeki heyete eşlik eden İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Suriyeli misafirlere, barınma merkezindeki yaşam koşulları hakkında bilgi verdi.
Avrupa Birliği ve Devlet eski Bakanı Egemen Bağış, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan ve beraberindeki heyet, barınma merkezi içerisinde bulunan spor salonunda bulunan ve buradaki aktivitelere katılan Suriyeli çocukları ziyaret etti. Heyet, ardından yetim merkezini ziyaret edip çocuklara hediye takdim ettiler. Eski Bakan Egemen Bağış, incelemeleri sonrasında şu açıklamada bulundu.
“Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezimizde, Suriyeli misafirlerimizin kötü günlerini unutması için her türlü araç, gereç, düzen, tertibat alınmış durumdadır. Spor salonundan tutun oyun alanlarına, çardaklarına, kadar hoş sohbet edebilecekleri ve kendi kültürlerini yaşatabilecekleri bir yaşam alanı oluşturulmuş. Suriyeli kardeşlerimizle mutlu bir gün geçirdik.”
İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Avrupa Birliği ve Devlet eski Bakanı Egemen Bağış, Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan ve beraberindeki heyete, toplantı salonunda, Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi hakkında ayrıca bir brifing de verdi. İlçe Kaymakam Vekili ve Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Suriyeli çocukların çizmiş olduğu resimleri heyete takdim etti. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ