Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Eğiticiler de eğitilir

Eğiticiler de eğitilir
  • 07.02.2019
  • 386 kez okundu

MKÜ’de Öğretim Görevlilerine “Eğiticiler Eğitimi” verildi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ), Öğretim Görevlilerine yönelik “Eğiticilerin Eğitimi” kapsamında 28 Ocak tarihinde başlayan eğitim, 31 Ocak tarihinde yapılan kapanış konuşmaları ve sertifika töreniyle sona erdi.
Üniversite’nin 2017-2021 Stratejik Planı ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kalite hedefleri arasında da yer alan, öğretim görevlilerinin öğretim becerilerini geliştirme amacıyla yapılan eğitim programı, “Öğretim İlke ve Yöntemleri, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Sınıf Yönetimi, Eğitim Psikolojisi ve Rehberlik” başlıklarında olmak üzere toplam 20 saat olarak verildi.
Eğitim Semineri, MKÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve Fakülte bünyesinde görev yapan iki öğretim üyesinin de desteğiyle, 12 öğretim elemanı tarafından verildi. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Turan’ın konuşmalarının yanında, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdurrahman İlğan, seminer kapsamında, eğiticilerin eğitiminin önemi ve gerekliği ile yurtiçindeki diğer üniversitelerdeki uygulamaları paylaştı.
Doç. Dr. İlğan, daha sonra, seminerin etkililiği ve memnuniyet konusunda katılımcı öğretim görevlilerinden alınan geri bildirimlere ilişkin sonuçları paylaştı. Bu sonuçlara göre; öğretim görevlilerinin verilen eğitimden büyük ölçüde memnun oldukları, öğretim elemanlarının seminer süresince olumlu tutum ve davranışlar sergiledikleri, seminerin oldukça verimli ve gerekli olduğu, ayrıca daha uzun sürede verilmesi, belli aralıklarla tekrar etmesi ve yeni başlayan öğretim elemanlarına bu eğitimin verilmesinin oldukça önemli olduğu ifade edildi.
Hatay Mustafa kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ilerleyen zamanlarda bu eğitimlerin tüm öğretim elemanlarına verileceğini ifade etti. Kapanış töreni, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın, eğitimde görev alan öğretim elemanlarına teşekkür belgelerini vermesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ