Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Eğitim Bir Sen’e göre, eylemler sonuç verdi:

Eğitim Bir Sen’e göre, eylemler sonuç verdi:
  • 23.12.2019
  • 753 kez okundu

Sözleşmelilere 4 Yılda Tayin…

Hatay Eğitim Bir Sen, yapılan basın açıklamaları ve gerçekleştirilen eylemlerin sonucunda, sözleşmeli öğretmenlerin, 3 yıl sonunda, 1 yıl daha beklemeden eş tayini isteminde bulunabilecekleri yönünde düzenleme yapıldığını duyurdu.
Hatay Eğitim Bir Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, gelişmeyle ilgili şu bilgilendirmede bulundu:
“Israrımız ve eylemimiz sonuç verdi. 3 yılını doldurup kadroya geçen sözleşmeli arkadaşlarımız, artı bir yılı beklemeden, yarıyıl tatilinde, eş durumundan tayin başvurusunda bulunacaklardır. Kararlı mücadelemiz için teşkilatımıza, sağduyulu yaklaşımları için Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz.”
Hatay Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, geçtiğimiz hafta sonunda gittikleri Antakya-Odabaşı 75. Yıl Ortaokulu ziyareti sırasında, meslek mensubu öğretmen arkadaşlarıyla eğitimdeki sorunları konuşma ve değerlendirme imkanı bulduklarını kaydederek, Okul Müdürü Osman Cünedioğlu başta olmak üzere tüm idareci ve eğitim çalışanı arkadaşlarına teşekkür etti, o arada sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu tayini ile ilgili gelişmeden de haberdar etti. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ