Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Eğitim, ideolojik değil bilimsel olmalı

Eğitim, ideolojik değil bilimsel olmalı
  • 08.01.2019
  • 532 kez okundu

Milletvekili Serkan Topal; Bakanlığın, eğitimin sorunlarını tek başına çözme inadından vazgeçmesinin önemine vurgu yaptı

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye küçük Millet Meclisleri’nin (TkMM) Aralık 2018 Ortak Payda Raporu’nda ele alınan konuları değerlendirdi.
Raporun, ana başlıklarını aktaran Milletvekili Topal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da söz konusu raporun dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi. Milletvekili Topal, rapora göre, ortak aklın eğitim politikalarına yansımamasının, ortaya çıkan temel eksiklik olduğunu ifade etti.
Eğitim meselesinin, bürokrasinin çözemeyeceği kadar büyük, kapsamlı ve mutabakatı zorunlu kılan bir sorun olduğunu savunan Milletvekili Topal, “Toplumun bütün dinamikleri, eğitimin bütün bileşenleri işin içine dahil edilmeden, onların görüşleri doğrultusunda asgari mutabakat sağlanmadan, sadece siyasi kaygılar göz önüne alınarak, siyasi hedeflerle getirilen her sistem, eğitimi düzeltmek yerine yeni bir kaosun içerisine sürükler” dedi.
CHP’li Topal, eğitimin ideolojik değil bilimsel olması gerektiğine de vurgu yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesi’ne yönelik eleştirilerini de aktaran Milletvekili Topal, “Toplumsal ihtiyaçları karşılamak yerine temenniler bildirgesi niteliğini taşıyan bu projenin 100 Günlük Eylem Planı’nda açıklanan hedeflerin bugüne kadar hiçbir somut örneğine tanık olmadığını üzülerek ifade etmek isterim” dedi.
Eğitim camiasının beklentilerini de dile getiren Milletvekili Topal, Bakanlığın, “Eğitimin sorunlarını tek başına çözme inadından vazgeçmesi” gerektiğini sözlerine ekledi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ