Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Eğitim İş…

Eğitim İş…
  • 03.06.2021
  • 393 kez okundu

Ayasofya Cami İmamının sözlerine tepkili:

Atamıza hakaret edenlerin peşini bırakmayacağız!

Hatay Eğitim İş, geçtiğimiz Cuma Namazı sırasında, cemaate karşı isim vermeden Ulu Önder Atatürk’ü kastederek hakaret ettiği öne sürülen Ayasofya Cami İmamına tepki gösterirken, “Ata’mıza hakaret edenlerin peşini bırakmayacağız” açıklaması yaptı.
Eğitim İş Şube Başkanı Mustafa Günal imzalı açıklamada, AKP’nin tarikatlarla düzenlediği bir siyasi şov eşliğinde camiye çevrilen Ayasofya’nın, engin kubbesinin, yine ve yeniden nankör sözlerle kirletildiği kaydedildi ve şöyle denildi:
“Camiye çevrildiği gün, Diyanet İşleri Başkanı’nın Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatmasının ardından, bu kez bir başka imam, onun açtığı yoldan gitmiş ve aynı nankörlüğü sürdürmüştür. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Ayasofya’daki 29 Mayıs’taki hafızlık konulu programda, Mustafa Demirkan adlı imamın, ülkemizin kurucusu Atatürk’e lanet okuması toplumda adeta infial yaratmıştır.
Utanmaz imam, ‘Öyle bir zaman geldi ki, bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir…’ diyerek, içindeki Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını kusmuş, buna da dini alet etmiştir.
Yine de biz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeki eğitim neferlerinin oluşturduğu Eğitim-İş olarak, sana da, sana bu hadsizlik için cesaret verenlere de ‘sorduğun sorunun cevabına ulaşmanız’ için harekete geçtik.
Bugün itibariyle hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu, istediğin cevapları alana kadar sürecin takipçisi olacağımızı, bu hadsizliğin peşini asla bırakmayacağımızı ilan ediyoruz!” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ