Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Eğitim İş Başkanı Sadış’a göre, Suriyeli sorunu ağırlaşıyor…

Eğitim İş Başkanı Sadış’a göre, Suriyeli sorunu ağırlaşıyor…
  • 26.07.2019
  • 433 kez okundu

Beterin Beterini Yaşayacağız!

Hatay Eğitim İş Şube Başkanı H.Suat Sadış, Türkiye’nin yanlış Suriye politikasının diyetini acı şekilde ödemekte olduğunu, bundan sonraki sürecin de daha iyi olmayacağını savundu. Sosyal medya üzerinden, “Beterin beterini yaşayacağız” başlıklı bir yazı paylaşan Eğitim İş Şube Başkanı Sadış, şunları söyledi:
“Suriyeliler, Türkiye karşıtı eylem yapacakmış İstanbul’da. Bunlar daha iyi günlerimiz! Bir de dernekler kurup, AB ve ABD’de bürolar açıp, uluslararası yapıları, lobileri arkalarına alsınlar, daha neler yapacaklar göreceğiz.
Türkiye’de, Suriyeli gettoları oluştu. Verilen yardımlar yetmeyecek. Daha fazlasını isteyecekler. Haklılar da, daha fazlasını istemekte. Daha fazla ekmek, aş, iş, demokrasi, özgürlük, eşitlik, adalet… İnsan gibi yaşamak için isteyecekler. Kendi vatandaşına iş, aş, demokrasi, özgürlük, eşitlik, adalet veremeyen AKP, Suriyelilere verebilir mi? Elbette, hayır. İşte o zaman başlayacak kaos ve çatışma. Ve onca sorunumuz yetmez gibi, bir de Türkiye’deki Suriyeliler sorunumuz oldu, oluyor ve de daha vahim olacak. AKP’nin stratejik derinlik dediği sözde dış politika çökmüştür. Tıpkı ekonominin, hukuk sisteminin, eğitim sisteminin sağlık sisteminin çöktüğü gibi…
Komşusunda çıkan yangına su yerine benzin ile giden AKP zihniyeti, beterin beterini yaşatacak önümüzdeki süreçte. Çözüm ise, komşudaki yangını söndürmek için, Suriye’nin toprak bütünlüğünü esas alan barışçıl politikalar izlemek ve Suriye hükümetiyle masaya oturup, Türkiye’de ki tüm Suriyelileri ülkelerine sağ salim göndermektir. Peki, AKP bunu yapar mı?”

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ