Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Eğitim İş…

Eğitim İş…
  • 07.04.2021
  • 1.819 kez okundu

Öğretmenlerin aşılanmaması tehlikesine dikkat çekti:

Aşılama bitene kadar yüz yüze eğitime ara…

Öğretmen kuruluşu Eğitim İş, eğitimcilerin aşılanması işleminin çok ağır yürüdüğünü, aşı yaptıramayan yüzbinlerce öğretmenin okullarda derslerini vermek zoruna kaldıklarını ve bu süreçte öğrencilerle birlikte bulaşıcılığın yaşanabileceğini dikkate alarak, aşılama tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesi gerektiğini duyurdu.
Eğitim İş açıklaması şöyle:
“Sağlığımızdan fedakârlık yapmayacağız. Aşı olmadan yüz yüze ders yapmak istemiyoruz. Hayata veda etmek için değil, hayatı öğretmek için öğretmen olduk. Bu talep acilen karşılanmaz ise iş bırakmaya kadar yolu var.
Kovid-19 nedeniyle birçok öğretmenimizin, öğrencimizin ve vatandaşımızın sağlık sorunları yaşadıkları, hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığı bilinmektedir. Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır. Fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması, riskin minimize edilmesi gerekir.
Yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması son derece önemlidir.
Ancak gelinen noktada, eğitim emekçilerini aşılamadan yüz yüze eğitim kararı veren MEB, bu yolla hem eğitim emekçilerinin canını hiçe saymış, hem de öğrencilerin birbirlerine ve evlerine virüs taşıma ihtimalini görmezden gelerek toplum sağlığını tehlikeye atmıştır.
Eğitim-İş olarak, mevcut şartlarda verilen yüz yüze eğitim emirlerinin, gerekli şartların sağlanamamasına ve aşılama sürecinin tamamlanmamasına bağlı olarak hukuka aykırı olduğunu vurguluyor, Valiliklere iletilmek üzere okullara vereceğimiz dilekçe ile;
-Eğitim ve Bilim İşgörenlerine yönelik aşılamanın bir an önce tamamlanması ve bu konuda bilgilendirilmeyi,
-İllerdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar verme merci olan, Vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ