Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Eğitim İş’in yorumu farklı:

Eğitim İş’in yorumu farklı:
  • 01.03.2021
  • 1.827 kez okundu

20 bin öğretmen ataması müjde değil, kara haberdir!

Eğitim İş Sendikası, önümüzdeki günlerde 20.000 Öğretmen ataması yapılacağı haberinin bir müjde değil, “kara haber” olduğu iddiasında. Başkan Mustafa Günal imzalı Hatay Eğitim İş açıklamasında, yüzbinlerce Öğretmen adayının, hakkı olan atama müjdesini beklerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki aylarda 20 bin Öğretmen atanacağını açıkladığı hatırlatıldı ve şöyle denildi:
“Cumhurbaşkanımız, bunu bir müjde gibi sunmuştur. Oysa müjdeyi, Ankara Valiliği için 326 eğitim-öğretim tesisinin açılışında yapan Cumhurbaşkanı’nın tüm Türkiye için açıkladığı atama sayısı, bugün açtığı tesislere 20’şer öğretmen atandığında bile tamamlanmaktadır.
Bu rakam, açıkça aklımızla alay etmektir. Sayıştay raporunda 138 bini aşkın Öğretmene ihtiyaç var denirken, Valiliklerden gelen rakamlar 150 bine yakın açık olduğunu ortaya koyarken, MEB bile kendi açıkladığı istatistiklerde Öğretmen açığındaki büyüklüğü inkar edemezken, ataması yapılmayan Öğretmen sayısı yarım milyonu geçmişken, 90 bine yakın eğitim emekçisi de ücretli Öğretmen denen güvencesizlik altında sömürülürken, sadece 20 bin Öğretmenin atanacak olması müjde değil, olsa olsa kara haberdir.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ