Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Eğitim İş’te sıkıntılar var

Eğitim İş’te sıkıntılar var
  • 22.07.2019
  • 285 kez okundu

Öğretmen sendikalarından Eğitim İş’te yönetsel sıkıntılar olduğu öne sürülüyor. Eğitim İş’in Hatay eski Şube Başkanlarından, Genel Merkez yöneticilerinden Şenol Eyüboğlu, “Eğitim İş kurucuları rahatsız” başlığı altında sosyal medya hesabından şu iddia ve paylaşımda bulundu:
“Kuruluş sürecinde karşılaştıkları zorlukları hem maddi hem manevi yönden yenerek, sendikanın bugünlere ulaşmasını sağlayan kurucular, örgüte yeni mitil atan bazı kişilerin Eğitim- İş’in ilke ve değerlerine uymayan davranışları karşısında rahatsız olduklarını ifade etmişlerdir.
Bağımsız sendikanın, hiçbir kurum ve kişiden maddi kaynak almadan kurulacağına inanarak yaklaşık üç yıl sendikayı kendi ceplerinden, üyelerinden koydukları paralarla ayakta tutan, Genel Merkez’den illere gelen yöneticileri örgüte yük olmasın diye evlerinde ağırlayan kurucular, gelinen noktada tuvalet parasını dahi örgüte fatura eden bazı yöneticilerden rahatsız olduklarını ifade etmişlerdir.
Milyonların Ankara’da buluşmasına katkı sunan kurucular; illerde 10 kişiyi bir araya getiremeyen, hayatında bir kitap dahi okumadan ’emperyalizm, kapitalizm, sosyalizm, sınıf ve sınıf sendikacılığı kavramları hak getire’ Eğitim-İş’in ilkelerini tartışmaya açan, aklına geleni ifade eden yöneticilerden ve bazı üyelerden rahatsız olduklarını ifade etmişlerdir.
MYK’ya ve illerde 7. yöneticiyi bulmak için uğraşan, bulamayınca da eşini, kardeşini yazan, Ankara’da öğrencilerin dahi kalmakta tereddüt ettiği evlerde kalan, eşinden, çoluk çocuğundan günlerce ayrı kalan kurucular, ‘hadi bu sefer de seni Ankara’ya gönderelim’ dedikleri bazı büyük başkanların ve üyelerin ‘ama benim şartlarım uygun değil ki’ sözlerinden rahatsız olduklarını ifade etmişlerdir.
Velhasıl, eylem ve etkinlik üretmeyen, her yere uçakla giden, her çalışmaya yevmiye yazan, örgütün parasını yiyip içen, yöneticisi olduğu şubeye seçimi kaybettiği için uğramayan, genç olsa ne olur, gedikli olsa ne olur?” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ