Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Eğitim Sen’de Ayrılık Rüzgarları

Eğitim Sen’de Ayrılık Rüzgarları
  • 30.09.2019
  • 425 kez okundu

Hatay Eğitim Sen Yönetimi’nin Genel Merkez müdahaleriyle görevden alınmasından sonra yeni bir oluşuma gidilmesi ve “yeni binada yeni yönetimle yola devam edilmesi” şeklinde bir karar alınırken mevcut görevden alınan yönetim ise bu karara direniyor, ”Genel Merkez, yanlış kararından dönsün” mesajı veriyor.

Hatay Eğitim Sen’de yaklaşık 20 gündür yaşanan olumsuz gelişmeler ve karşılıklı suçlamalar, eğitim camiasında eleştirilirken, iki hafta önce Hatay’a gelen Eğitim Sen Genel Merkez Heyeti’nin, yaptığı görüşme ve ziyaretlerin ardından, yeni bir oluşum ve yapılanmayı benimsediği, bunun için de görevlendireceği geçici yönetim kanalıyla yeni binada yeni örgütlenmeye gideceği öğrenildi. Bu arada mevcut yönetim ise Genel Merkez’in haksız olduğunu öne sürdüğü kararından dönmesini bekliyor.
Eğitim camiasında bu olumsuzluklar ve karşılıklı suçlamalar eleştirilirken, oluşan kaosun ise nasıl giderileceği henüz belli değil. Görevden alınan mevcut yönetim; görevinin başında, mevcut binasında üyeleriyle durum değerlendirmelerini sürdürürken, Genel Merkez’in iki hafta önce Hatay’a gelen heyetinin ise görevden el çektirilen yönetim yerine muhtemelen yedeklerden bir geçici yönetim oluşturma ve yeni bina kiralanarak çalışmaların buradan devam ettirilmesi şeklinde bir eğilimi olduğu belirtiliyor.
Hatay Eğitim Sen’in görevden el çektirilen yönetimi, geçtiğimiz hafta içinde üyeleriyel toplantı sonrasında, “Eğitim-Sen Genel Merkezi, Hatay Eğitim-Sen Şube Yönetim Kurulu’nu görevden alıp üyeliklerini askıya alma hatasından bir an önce dönmelidir” mesajı verdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ