Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Eğitim Sen’e göre…

Eğitim Sen’e göre…
  • 13.11.2019
  • 526 kez okundu

Gaziantep’teki Öğretmen’in intihar nedeni: Mobbing …

Hatay Eğitim Sen, üç gün önce Gaziantep’te intihar eden Öğretmenin, karşılaştığı mobbing nedeniyle bu yola başvurmak zorunda kaldığını öne sürdü. Hatay Eğitim Sen Kadın-Hukuk Sekreteri Mutlu Aymaz imzasıyla yapılan açıklamada, Gaziantep’te sözleşmeli olarak görev yapan 25 yaşında Türkçe Öğretmeni Saadet H.’nin yaşamına son verdiği hatırlatıldı ve şöyle denildi:
“Son attığı tweet mesajında, her gün yaşamının pamuk ipliğine bağlı olduğunu belirtmesi, aslında sözleşmeli öğretmenlerin ya da güvencesiz çalışanların durumunu açık ve net ortaya koymaktadır. Öğretmenlik mesleği ve kamu hizmeti sunulan hiçbir iş kolunda, güvencesiz ve geçici zamanlı istihdam biçimi olmamalıdır. Saadet Öğretmenin paylaşımında bahsettiği mobbing nedir, kimler mobing uygulamıştır? ‘Her gün pamuk ipliğine bağlısınız, sözünden bıktım, usandım’dan kasıt nedir? Tüm bu sorular, Bakanlığın bir an önce cevaplaması gereken sorulardır.
Son dönemlerde gelecek kaygısıyla yaşamak zorunda olan ve ekonomik sıkıntı çektiği için hayatına son veren yurttaşlarımız, toplu intiharlar, ciddi bir mesaj vermeye çalışmaktadır. Bu acı tablo karşısında, bir psikiyatri çıkıp, ‘Türkiye ‘de 1 milyon kişi intihar eğiliminde. Siyanür satışını durdurun’ diye açıklama yapabiliyor. Kendince tedbir geliştiriyor. Sizler, siyanür satışını durdurmak yerine; işsizliği, yoksulluğu, adaletsizliği, haksızlığı, hukuksuzluğu durdurun. Ancak bu şekilde toplu intiharların, ailelerin yok olmasının önüne geçebilirsiniz.
Bizler, her zaman ölüme karşı yaşamı savunduk. Buradan herkese sesleniyoruz. Ne yaşamınızdan, ne mücadelenizden vazgeçmeyin. Çözüm, örgütlü olmaktan ve yan yana dayanışma içinde olmaktan geçmektedir. Bu ülkede emeğiyle geçinmeye çalışanlar… Gelin, insanca ve eşit yurttaşlar olarak yasayabileceğimiz bir ülke için mücadele edelim.” -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ