Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Eğitim Sen’li Öğretmenler Protestosu İsrail ve AB’ye

Eğitim Sen’li Öğretmenler Protestosu İsrail ve AB’ye
  • 18.05.2018
  • 833 kez okundu

Hatay Eğitim Sen Yönetici ve üyesi bir grup önceki gün köprübaşında basın açıklamasında bulunarak İsrail’i Filistin’e yönelik saldırılarından ötürü protesto etti, kınadı. Türk ve Filistin bayraklarıyla yapılan Köprübaşındaki Eğitim Sen etkinliğinde konuşan Şube Başkanı Deniz Ezer, işgalcilerin yenileceğini ve direnen Filistin halkının kazanacağını dile getirdi.
Hatay Eğitim Sen’in İsrail ve ABD’yi kınayan basın açıklamasında şöyle denildi:
“ Filistinli mültecilerin topraklarına geri dönüş haklarını talep ettikleri 30 Mart Toprak Gününde başlayan İsrail vahşeti; bugün onlarca kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin yaralandığı büyük bir katliama dönüşmüştür. 3 gün önce Nakba’nın yıldönümünde sokağa çıkan Filistin halkına Siyonist İsrail kolluk güçleri vahşice saldırıp 62 Filistinli’yi katledip 3000’den fazla kişiyi yaraladı. Bu emperyalizm destekli ırkçı-siyonist devlet terörürün açık bir örneğidir.
Hepimizin bildiği gibi ABD daha önce “Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair karar”ını hayata geçirerek büyün bir provakasyon yaratmıştı.
Bu kararından ve provokasyondan vaz geçmeyen, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada çatışma zemini yaratacak politikalara hız kazandıran, emperyalist politikalarla Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD Filistin’de bugün onlarca Filistinlinin yaşamını yitirmesine, binlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu.
Bu kanlı katliamdan fail İsrail kadar bu provakasyonu yapan ABD sorumludur. Katliamın gerçekleştiği saatte ABD başkanının İsrail’i kutlayan bir tebrik mesajı yayınlaması asla unutulmayacak bir utanç belgesi olarak insanlık tarihine geçmiştir. ABD provokasyona yol açan bu kararından derhal vazgeçmelidir. Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir.
Filistin halkının kentleri boşaltmak zorunda bırakıldığı, işgalci bir yapı üzerinden ucuz emek gücü ve sömürü düzeninin oluşturulduğu, onbinlerce Filistinli’nin kendi ülkesinde mülteci durumuna düşürüldüğü, işgal ve yerleşimci politikaların açık ettiği ırkçı saldırı sürerken, yapılan operasyonlarla binlerce insanın yaralanmasına ve yaşamına mal olan, yarım yüzyılı aşkın bu saldırganlık ve cinayete karşı Filistin halkı direnişini büyütüyor.
Filistin’li kardeşlerimizin mücadelesini yürekten selamlıyoruz! Ayrıca Suriye’ye yönelik saldırılarında İsrail’e göz yumanların Ortadoğu halklarına ihanet ettiklerini görmelerini istiyoruz. Hepimiz biliyoruzki bugün Suriye halkına saldıranda Siyonist İsrail ve başta ABD olmak üzere Emperyalistler’dir.
Gelişmiş silahlarınızla, bombalarınızla, füzelerinizle, tanklarınızla, uçaklarınızla Filistin davasını yok edemezsiniz. Çünkü bu dava insanlığın vicdanına kazınmıştır. Bugün Kudüs’ü zor yoluyla başkent ilan etmiş olabilirsiniz. Yanınıza baş emperyalist ABD’yi almış olabilirsiniz. Ama insanlık açık bir suç teşkil eden ve vicdanları kanatan bu işgalci zorbalığı asla kabul etmeyecektir. Filistin halkına yapılan emperyalizm destekli siyonist zulmü kınıyor, katliamda yitirdiğimiz Filistinli vatandaşları saygıyla anıyoruz.
Ayrıca Türkiye’nin İsrail ile siyasi, askeri ve ticari tüm ilişkileri sonlandırmasını talep ediyoruz..
Bu katliamın sorumluları uluslararası mahkemelerde yargılanarak hesap vermelidir.
Filistinlilerin topraklarına dönüşü sağlanmalıdır.
Direnen Filistin halkı eninde sonunda kazanacak ve emperyalist-siyonist ittifakı yenilecektir.
Selam olsun direnen Filistin halkına!
Kahrolsun ABD Emperyalizmi,Kahrolsun İsrail siyonizmi, Yaşasın Filistin Halkı! “
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ